UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Międzynarodowe Spotkania Artystyczne i EOK

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Międzynarodowe Spotkania Artystyczne i EOK

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

We wtorek, 19 listopada o godz. 18 w filii nr 6 przy ul. Słonecznej odbędzie się spotkanie z Alkiem Rogozińskim – autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i obyczajowych. Wstęp wolny.

W środę, 20 listopada o godz. 16.30 w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej odbędą się zajęcia w cyklu „Basia i Bulaj” przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich opiekunów. Wstęp wolny.

Tego samego dnia o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskiego w ramach Pomorskiej Drogi św. Jakuba Kazimierz Filip opowie o swojej wyprawie do Hiszpanii.

W czwartek, 21 listopada w CSE Światowid rozpoczną się 13. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Trzy listopadowe dni wypełnione będą emocjami, wrażeniami, empatią, pozytywną energią i pasją. Impreza potrwa do soboty, 23 listopada.

Również w czwartek o godz. 18 w filii nr 3 przy al. Józefa Piłsudskiego odbędzie się spotkanie z Anną Sakowicz – autorką popularnych powieści obyczajowych dla dorosłych i książek dla dzieci. To kolejny gość w cyklu #czytElnia. Wstęp wolny.

W sobotę, 23 listopada o godz. 17 odbędzie się spotkanie: „Tomasz Beksiński - pamiętamy (1999 – 2019)". W tym roku mija 20 lat od jego śmierci. Jeśli chcesz powspominać, porozmawiać i posłuchać muzyki new romantic, progressive i gothic rock – to zaproszenie dla Ciebie.

W niedzielę, 24 listopada o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Tego dnia kameraliści wraz z Łukaszem Chrzęszczykiem i Mateuszem Rusowiczem, odbędą kolejną instrumentalną rozmowę, tym razem z Bachem, Bartókiem i Elgarem.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
             Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama