UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: muzykę na Żuławach, w Bażantarni i Mjazzdze

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: muzykę na Żuławach, w Bażantarni i Mjazzdze

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Choć nie widać tego w tej chwili za oknem - lato i "sezon ogórkowy" w pełni. Świadczy o tym skromna ilość propozycji kulturalnych na ten tydzień.
      
       Za nami festiwal Jazzbląg. Dwa dni grania na najwyższym poziomie. Jeśli ktoś pragnie kontynuacji tej muzycznej przygody to Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza we wtorek (14 lipca) na jam session. Będzie można posłuchać artystów z Trójmiasta, którzy uczestniczyli w festiwalu. Rozpoczęcie wieczoru o godz. 20. Wstęp 5 zł.
      
       W piątek, 17 lipca o godz. 20.15 w Mjazzdze zagrają Hatti Vatti i Noon tworzący wspólnie kolektyw muzyczny i producencki HV/NOON (elektronika, eksperyment, hip-hop). Twórcy jednej z najlepszych i najciekawszych płyt roku 2014. Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
       W tym samym dniu, wieczornym koncertem w Pasłeku rozpocznie się 2. edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna. Ideą przewodnią Festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską. Kameraliści pod dyrekcją Marka Mosia do środy 22 lipca w sześciu miejscowościach zagrają koncerty z udziałem znakomitych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton). Wstęp wolny.
      
       W niedzielę (19 lipca) o godz. 17 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejny koncert XVIII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2015. Gościć będziemy Kapelę Podwórkową Fakiry. „Muzyka mnie trzyma” to tytuł koncertu i zarazem najnowszy krążek zespołu. Piosenki z płyty usłyszymy na niedzielnym koncercie. Będzie to muzyczny powrót do lat 20. i 30. XX wieku. Wstęp wolny.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama