UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów, forum o kulturze i spotkania z podróżnikami

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów, forum o kulturze i spotkania z podróżnikami

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Od 8 do 15 maja w bibliotekach w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja Tygodnia Bibliotek, w tym roku realizowana pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Pokazy bezpiecznych doświadczeń, wystawy, pokazy filmów, warsztaty, zajęcia dla dzieci i dorosłych - to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w Bibliotece Elbląskiej. Więcej przeczytasz tutaj.
       W poniedziałek (9 maja) o godz. 11 w Muzeum Stutthof w Sztutowie odbędą się obchody 71. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Stutthof. W Elblągu rocznicę uczcimy o godz. 12 przy pomniku Ofiar Obozu Stutthof przy ul. Lotniczej.
       Tego samego dnia w godz. 9:30-14:30 w CRW Dolinka odbędzie się Festiwal "Radość z Pływania", a w sali kameralnej kina Światowid o godz. 9 spotkanie z  doświadczonym podróżnikiem i wolontariuszem Marcinem Rydygierem oraz lektorem hiszpańskiego Juanem Cortezem z Meksyku. Wstęp wolny. O godz. 10 w Pracowni Inveni/Ryt Bogdana Kilińskiego przy ul. Studziennej 26b wernisaż wystawy prac uczniów SP 12.
       We wtorek (10 maja) w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się V Elbląskie Forum Kulturoznawcze, podczas którego naukowcy będą dyskutować o polityce kulturalnej. Wstęp wolny.
       Już za kilka dni minie 50 lat od wpisu Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego do rejestru stowarzyszeń. Z tej to okazji w środę (11 maja) w szkole muzycznej odbędzie się jubileuszowy koncert z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Solistą będzie Konstanty Andrzej Kulka. Z kolei o godz. 17 w Galerii Art Miś przy ul.Fabrycznej 22 odbędzie się wernisaż zdjęć Włodzimierza Wawro pt.” W tańcu ukryte...”
       W czwartek (12 maja) szkoły wyższe miasta Elbląga po raz jedenasty organizują konferencję naukową dla uczczenia pamięci naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Odbędzie się ona w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu w godz. 10 - 14.
       Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Regionalna Pracownia Digitalizacji, działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, zaplanowała atrakcje dla dzieci i dorosłych. Drzwi Otwarte pracowni w czwartek i piątek (12 i 13 maja) w godz. 10-18. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 17 zapraszamy do Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej na spotkanie „Camino de Santiago – Droga dla Ciebie”, które odbędzie się w ramach cyklu Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań. O swojej pieszej pielgrzymce szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela oraz elbląskim odcinku drogi św. Jakuba opowiadać będzie Tamara Frączkowska. Wstęp wolny.
       W piątek (13 maja) o godz. 18 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu odbędzie się wernisaż fotografii dwóch elbląskich rodów z czasów "pięknej epoki". Wstęp wolny.
       Nocnych Marków zapraszamy na Noc Muzeów, która już w sobotę (14 maja). W programie m.in. warsztaty wykonywania biżuterii z surowców wtórnych, prywatka przy dźwiękach pocztówek muzycznych, projekcje bajek z epidiaskopu, gry i zabawy z PRL, projekcje filmu holograficznego „Historie ponad granicami” oraz pokaz mody PRL i konkurs na najlepsze przebranie.
       W niedzielę (15 maja) w 140 miastach w Polsce tysiące uczestników weźmie udział w Marszu dla życia i rodziny. W naszym mieście rozpocznie się on o godz. 14.30 na Placu Jagiellończyka.
      
Redakcja

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama