UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów i Tydzień Bibliotek

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Noc Muzeów i Tydzień Bibliotek

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Jak co roku o tej porze w Bibliotece Elbląskiej trwa Tydzień Bibliotek. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku znajdziesz tutaj. We wtorek (14 maja) rozpoczyna się kolejny cykl muzycznych wieczorów w Krypcie pn. "Jazzowy Elbląg 2019". Start o godz. 20. Wstęp jest bezpłatny. Tego samego dnia o godz 18 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Mirosławem Wlekłym, który w książce „Tu byłem. Tony Halik” opowiada o fenomenie popularności Tonego Halika, jednocześnie odkrywając jego postać młodszym pokoleniom. Wstęp wolny.
       We wtorek o godz. 13 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Hasło zajęć brzmi „Zielono mi” – czyli wszystko na temat leczniczych właściwości ziół. Będą też badania profilaktyczne i degustacje zdrowej żywności.
       We wtorek w Mjazzdze odbędzie się Bluesowy Mjazzgowy Jam-Dżam. O godz.17 w Galerii Art Miś przy Fabrycznej 22 odbędzie się wernisaż prac Jadwigi Szałuchy pt.” Kobiety-metamorfozy...”.
       Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza w środę, 15 maja, o godz. 16.30 na zajęcia z cyklu „Basia i Bulaj”. Tym razem uczestnicy poznają historię z książki „Basia i tablet”. Wstęp wolny.
       Gdzie teren zielony, a gdzie grządki z kwiatami? W którym miejscu najlepiej umieścić ławki i stoły? Stowarzyszenie ESWIP zaprasza 16  maja o godz. 16 do wspólnego zaplanowania ogrodu społecznego przy ul. Stawidłowej 3.
       W piątek, 17 maja o godz. 20 w Mjazzdze wystąpi Zeppelinians - Tribute Band, grupa muzycznych psychofanów zespołu Led Zeppelin, którzy wykonują utwory tej supergrupy z wielką pasją i zaangażowaniem, a ich pełne energii show trwa ponad dwie godziny.
       W sobotę, 18 maja odbędzie się Noc Muzeów pod hasłem „Historia jest kobietą”. Wiąże się ono z obchodzoną w tym roku setną rocznicą pierwszych w Polsce wyborów parlamentarnych, w których kobiety mogły brać udział, realizując zarówno bierne, jak i czynne prawa wyborcze. Zobacz, co będzie się działo w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu i Galerii EL.
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama