UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: spotkanie z Dobą i niedzielne koncerty kolęd

2016-01-11
Aktualizowany 2016-01-11 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: spotkanie z Dobą i niedzielne koncerty kolęd

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W tym tygodniu w dniach 11,12 i 14 stycznia ZPSM zaprasza do wysłuchania popisów solistów szkoły podczas koncertów semestralnych uczniów sekcji instrumentów dętych i perkusji. Wstęp wolny.
      
       Gościem kolejnej Elbląskiej Sceny Literackiej, która odbędzie się we wtorek, 12 stycznia o godz. 18 będzie Arco van Ieperen. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane utwory poetyckie w języku polskim, ale nie tylko. Spotkanie odbędzie w Hotelu Elbląg. Wstęp wolny.
      
       PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą - pierwszym człowiekiem, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, wykorzystując tylko siłę własnych mięśni. Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 stycznia o godz. 17 w Bibliotece Elbląskiej (Sala „U św. Ducha”). Wstęp wolny.
       W piątkowy wieczór w elbląskiej Mjazzdze zagra Śląska Grupa Bluesowa. To wyjątkowy zespół - zasłużony, charakterystyczny i niepodrabialny. Przez wielu słuchaczy stawiany w pierwszym rzędzie pośród najlepszych artystów w historii polskiego bluesa. Bilety w cenie 25 zł.
      
       W sobotę 16 stycznia w godz. 9-16 w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej rozegrany zostanie pierwszy w tym roku turniej gry Magic: The Gathering. Turniej odbędzie się w ramach comiesięcznych Sobotnich Eventów Fantastyki organizowanych przez RPG Elbląg przy współpracy z biblioteką. Wstęp wolny.
      
       Szkoła Podstawowa nr 21 zaprasza elblążan na specjalny koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w niedzielę, 17 stycznia o godz. 16 w katedrze św. Mikołaja. Wstęp wolny.
       Tego samego dnia chór Cantata zaprasza na powtórkę grudniowego koncertu, tym razem z o wiele lepszym nagłośnieniem.Chórzyści z towarzyszeniem kwartetu jazzowego Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers pragną wspomóc Paulinę Hebel w walce z chorobą nowotworową. Koncert odbędzie się o godz. 18 w sali koncertowej szkoły muzycznej,
      
       W weekend (16-17 stycznia) w godz. 10-16 odbędzie się największa snowkitowa impreza sportowa w Krynicy Morskiej. W programie Weekendu na lodzie wyścig Long Race, wyścigi Course Race, wyścig o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej oraz zmagania Freestyle - Hang Time. Podczas pikniku zorganizowane zostaną kuligi snow-tube dla dzieci oraz strefa chill-out, w której będzie można się ogrzać i skorzystać z przygotowanych animacji. Udział w pikniku i szkoleniach jest bezpłatny.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama