UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Targi Seniora, Wikimaraton i Czarno-Czarnych

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Targi Seniora, Wikimaraton i Czarno-Czarnych

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W środę, 15 listopada w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Rzeki Wisły w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się konferencja naukowa „Dolna Wisła w dziejach Pomorza Gdańskiego do końca XVIII w.”. Wstęp wolny.
       W czwartek, 16 listopada o godz. 20:15 w Mjazzdze zagra Sasha Boole, jeden z najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.
       W piątek, 17 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się Targi Seniora od hasłem Teraz My! Będą to targi poświęcone prezentacji i promocji instytucji, firm i działań kierowanych do seniorów z Elbląga i regionu.
       Tego samego dnia o godz. 20 w pubie Sąsiedzi "Czarno-Czarni" przedstawią najnowszy materiał pt. „Francuska Miłość". Będzie się działo.
       W sobotę, 18 listopada w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się pierwszy elbląski Wikimaraton. Mogą wziąć w nim udział wszyscy ci, którym bliska jest idea wolnego dostępu do wiedzy. Podczas spotkania jego uczestnicy będą edytować hasła Wikipedii dotyczące historii i zabytków Elbląga, choć pasjonaci innej tematyki, którzy widzą potrzebę uzupełnienia innych haseł, są również mile widziani.
       Tego samego dnia o godz. 10:30 w CSE "Światowid" odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Warmio, quo vadis?".
       W niedzielę, 19 listopada o godz. 16 w sali kina „Światowid” odbędzie się koncert „Nasza Niepodległość” w wykonaniu sekcji wokalnej „Skaczące nutki” z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, sekcji muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury, „The Songs" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu i zespołu instrumentalnego „Krystynki". M
      
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama