UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: tenorzy z EOK, jazz w Mjazzdze a Proletaryat u Sąsiadów

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: tenorzy z EOK, jazz w Mjazzdze a Proletaryat u Sąsiadów

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Pod koniec tygodnia przez trzy dni w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” królować będzie miłość. Wszystko to za sprawą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?, który rozpocznie się w piątek (20 marca). Kunsztu słowa, a przede wszystkim doskonałej gry aktorskiej z pewnością nie zabraknie podczas spektaklu „Di, Viv i Rose”, w którym wystąpią Joanna Brodzik, Daria Widawska i Małgorzata Lipmann. Tak będzie 20 marca, podczas pierwszego dnia Festiwalu. Jednak najbardziej oczekiwanym przez uczestników dniem będzie sobota – czyli czas konkursowych przesłuchań. Na zakończenie, w niedzielę, swoje największe przeboje zaśpiewa zespół „Raz, Dwa, Trzy”. Polecamy!
      
       Dziś, (poniedziałek, 16 marca) marca przed elbląską publicznością wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert trójki wybitnych solistów o potężnych męskich głosach, Tadeusza Szlenkiera, Adama Zdunikowskiego i Pawła Skałuby.  Szlagiery muzyki operowej i operetkowej zabrzmią w Teatrze im. A. Sewruka. Bilety na ten koncert sprzedały się w ekspresowym tempie. Wszystkich którzy, nie zdążyli ich kupić zapraszamy na kolejny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - 25 marca z EOK zagra Marcin Wyrostek.
      
       We wtorek, 17 marca w elbląskiej Mjazzdze zagra koncertowo warszawskie trio Mysteries Lab. To propozycja dla fanów nowoczesnego podejścia do jazzu i fusion oraz wielbicieli dużych emocji koncertowych. Bilety w cenie 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu. Polecamy!
       Jutro również pierwszy koncert z cyklu jam session. Tym razem o godz. 19.30 na sesję jazzową do Krypty przyjadą znani gdańscy jazzmani. Wstęp 5 zł.
       Wcześniej warto zajść do SCE Światowid. Będzie tu można zobaczyć ponad 40 zdjęć uczestników kursów fotograficznych. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.
      
       W środę, 18 marca o godz. 17 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na Salon Polityki poświęcony książce Mirosława Pęczaka pt. „Cały ten blues. Przypadek Sławka Wierzcholskiego”. W spotkaniu wezmą udział bohater książki - Sławek Wierzcholski i Mirosław Pęczak - autor. Rozmowę poprowadzi Paweł Kasperczyk. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 18.15 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się drugie spotkanie w ramach przeglądu Polskich Debiutów 2013 ze Studia Munka, na którym zaprezentowane zostaną dwa filmy krótkometrażowe powstałe w ramach programu „30 Minut”: „Leszczu” i „Powrót”. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, 19 marca o godz.17 w ramach cyklu Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań dwójka prelegentów zabierze nas na wędrówkę szlakami Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 18 w Laboratorium Galerii El odbędzie się wernisaż wystawy prac nauczycieli gronowskiego Liceum Plastycznego.
      
       W sobotę, 21 marca o godz. 10 rozegrane zostaną kolejne zawody VI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem zawodnicy wrócą do rywalizacji w Bażantarni. Zbiórka przy restauracji. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9.30-9.45.
       W pierwszy dzień wiosny w samo południe możecie się udać na rowerowe wagary. Ich oficjalna nazwa to 57. Elbląski Alleycat, czyli jazda na orientację po Elblągu. Obowiązują zapisy. Szczegóły organizacyjne w artykule.
       Wieczorem będzie muzycznie. Pierwszego wykonawcy - Proletaryatu - chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. 25 lat istnienia na polskiej scenie rockowej, 13 płyt i ponad 1000 zagranych koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Już 21 marca spotkacie ich u Sąsiadów! Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu).
       Wielbicieli muzyki elektronicznej zapraszamy natomiast na kolejną 8. odsłonę Galerii Muzyki ELektronicznej. 21 marca przybywajcie do Krużganka Centrum Sztuki Galeria EL, aby celebrować nadejście długo oczekiwanej kalendarzowej wiosny! Start o godz. 21. Bilety w cenie 10 zł.
      
       W niedzielę, 22 marca na kortach w Kazimierzowie odbędzie się turniej tenisowy dla mężczyzn. Rozgrywki odbywać się będą w systemie pucharowym. Zapisy i wpisowe w wysokości 60 zł przyjmowane będą do piątku do godz. 24.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co ja się mam z Wami!!! Nie w Laboratorium Galerii EL, tylko w Galerii Laboratorium Centrum Sztuki Galeria EL. Pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    szaszorek(2015-03-17)
Reklama