UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: tramwaje w kinie, Cinemon w Mjazzdze i mikołajki (także na lodzie)!

2015-11-30
Aktualizowany 2015-11-30 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: tramwaje w kinie, Cinemon w Mjazzdze i mikołajki (także na lodzie)!

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś, (poniedziałek, 30 listopada) o godz. 17 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych miłośnicy instrumentów dętych i perkusyjnych będą mogli posłuchać swojej ulubionej muzyki podczas koncertu uczniów sekcji instrumentów dętych i perkusji.
       Godzinę później Elbląska Galeria Fotografii mieszcząca się w hotelu na placu Słowiańskim 2 zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Siwca zatytułowanej Magiczne Kaszuby.  Na oba wydarzenia wstęp wolny.
      
       We wtorek, 1 grudnia od godz. 9.30 Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło oraz PWSZ w Elblągu zapraszają na konferencję naukową pt. „Ku nowym wzorom dorosłości osób z niepełnosprawnością intelektualną w świetle wdrażania Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych”. Udział w konferencji jest bezpłatny po rejestracji.
       Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza dzieci wieku 2-3 lat wraz z rodzicami/opiekunami na grudniowe zajęcia w ramach cyklu „Poranek malucha z … książką”.  Na spotkaniu o godz. 10.30 uczestnicy poznają książkę „Wilk i siedmioro koźląt”. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 18 odbędzie się spotkanie z Elblągiem na dużym ekranie. Jego tematem będzie 120 lat tramwaju w Elblągu. Podczas seansu nie zabraknie gości i konkursów. Wstęp również wolny.
      
       W środę 2 grudnia o godz. 17 Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada organizuje spotkanie z Adrianem Kaludem – pochodzącym z Rumunii wolontariuszem działającym w Stowarzyszeniu Elbląg Europa, który opowie elblążanom o swoim kraju. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, 3 grudnia o godz. 11 w ramach cyklu "Akcja: e-motywacja"  Biblioteka Elbląska zaprasza do Sali Audiowizualnej przy ul. św. Ducha 3-7 i Filii nr 5 na Osiedlu Zawada na wirtualne spotkanie z Zofią Czerwińską. Wstęp wolny.
       Po południu, o godz. 16.30 dzieci z rodzicami mogą się wybrać do Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu przy ul. Świętego Ducha 25 na zajęcia czytelnicze pt. "Święta tuż, tuż...". Udział w zajęciach jest bezpłatny.
       Z kolei o godz. 17 koncertem z cyklu Forum Muzyczne rozpocznie się grudniowe koncertowanie uczniów szkoły muzycznej. Już po raz 105. w Sali kameralnej spotkają się elbląscy melomani, aby wysłuchać utworów, jakie przygotowali na ten wieczór młodzi artyści. Wstęp wolny.
       Wieczorem, godz. 20.15 w elbląskiej Mjazzdze zagra Cinemon. Krakowskie trio rockowe powraca z nowym materiałem i nową dawką świetnego rocka, rock&rolla i dobrego gitarowego grania.
      
       W piątek, 4 grudnia Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza o godz. 17 dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami/opiekunami na spotkanie w cyklu „Bajkowa wyspa” odbywające się w ramach XII ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie” pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”. Gościem specjalnym spotkania będzie bajkopisarka Wioletta Piasecka. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 18 Galeria Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy elblążanki Karoliny Kardas "Cielesności". Wstęp wolny.
       Od piątku do niedzieli (4-6 grudnia) w elbląskich sklepach wolontariusze Banku Żywności będą uczestniczyć w świątecznej zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących.
       IKS Atak zaprasza elblążan do kibicowania hokeistom podczas 10. Jubileuszowego Turnieju Hokeja na Sledżach, który odbędzie się w dniach 4-5 grudnia na lodowisku Helena w Elblągu. W turnieju wystąpi reprezentacja Polski i Czech oraz reprezentacja IKS "Atak" Elbląg. Wstęp wolny.
      
       W sobotę w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu odbędzie się 6. Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci – Tomita Cup. Zapisy do 2 grudnia.
      
       W weekend (5-6 grudnia) nie tylko miłośnicy zwierząt będą mogli uczestniczyć w 1. Charytatywnym Maratonie Fitness "Zwierzętom w Potrzebie". Dwudniowe wydarzenie składa się z kilku bloków fitnessowych. Główny maraton odbędzie się w sobotę w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka 34. Start o godz. 16. Pieniądze z cegiełek wstępu zostaną w całości przekazane na rzecz elbląskiego schroniska.
      
       W niedzielę, 6 grudnia odbędzie się doroczne mikołajkowe spotkanie motocyklistów, którzy w strojach Mikołajów o godz. 11 wystartują spod budynku Żeglugi do Domu Dziecka przy ul. Chrobrego 4.
       Z kolei o godz. 18  MOSiR zaprasza dzieci, młodzież i całe rodziny  na niezwykłe wydarzenie na lodzie. Elbląskie lodowisko odwiedzi Święty Mikołaj, który dla uczestników wspólnej zabawy przygotował nagrody i upominki. Bilety w cenie 11 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł. Wejściówki można rezerwować w kasie lodowiska, która czynna jest we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16.00 do 19.30 oraz soboty i niedziele w godz. 11.00-18.00.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama