UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: turniej hokeja, Patyra z EOK i walki o Elbląg na wystawie

2016-02-08
Aktualizowany 2016-02-08 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: turniej hokeja, Patyra z EOK i walki o Elbląg na wystawie

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Dziś i jutro (8 i 9 lutego) elbląskie lodowisko Helena opanują hokeiści z Polski i zagranicy. A wszystko za sprawą II Międzynarodowego Turnieju Hokeja na Lodzie im. Jacka Kamińskiego. Wstęp wolny.
      
       We wtorek o godz. 18 Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej wypełni się muzyką. W muzyczną podróż „Z piosenką od Paryża do Brodway'u” przeniesie nas elbląski bard Roman Apoloniusz Knitter wraz z zespołem. Wstęp wolny.
       Klub Środowisk Twórczych Krypta otwiera kolejny sezon jazzowy. We wtorkowy wieczór odbędzie się pierwsza sesja jazzowa, na którą zaproszono artystów z Gdyni i z Elbląga. Rozpoczęcie o godz. 20. Wstęp 5 zł.
       Natomiast w klubie Mjazzga wieczorem zagra polsko-norweskie trio Echo Fisk. Bilety w cenie 15 zł.
      
      
       W tym tygodniu przypadają rocznice dwóch wydarzeń historycznych związanych z II wojną światową: 10 lutego (środa) - 71. rocznica zdobycia Elbląga i 14 lutego (niedziela) - 74. rocznica powstania Armii Krajowej. Informacje o uroczystościach znajdziecie w tym artykule.
       W środę o godz. 17 w Klubie 16 PDZ w Elblągu na ul. Mierosławskiego 5 odbędzie się spotkanie i wystawa poświęcona walkom o Elbląg w styczniu i lutym 1945 roku. Wstęp wolny.
      
       W czwartek, 11 lutego w Bibliotece Elbląskiej będzie można spotkać się z Marcinem Gałęziewskim – autorem zdjęć przyrodniczych. O godz. 11 w Filii nr 7 odbędzie się spotkanie z autorem połączone z prezentacją fotografii. Natomiast o godz. 17 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Wędrówki z obiektywem - w ujściu królowej polskich rzek” połączony z prelekcją nt. przyrody ujścia Wisły. Wstęp wolny.
       Wieczorem gościem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej będzie wybitny skrzypek Mariusz Patyra - zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Paganiniego we Włoszech. Początek koncertu o godz. 19. Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy).
      
       W piątek, 12 lutego o godz. 17 rozpocznie się w Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Mickiewicza 41 ustanawianie rekordu Polski w 24-godzinnym szyciu poduszek "celinek", czyli Najdłuższy Maraton Szycia.
      
       W sobotę, 13 lutego rozegrane zostaną kolejne zawody, V runda VII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start zaplanowano na godz. 10.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama