UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: premiery teatralne i kinowe, wernisaże i wystawy, koncerty, spektakle, imprezy i festyny – w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy cały wachlarz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych nadchodzącego tygodnia.

W poniedziałek, 10 września, o 18 w Galerii Nobilis w Światowidzie odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawa „Kadyny - wioska sztuki”.
      
       11 września (wtorek) o godz. 18 CSE „Światowid” zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Tytułu brak Marl Wasilewskiej. Wstęp wolny.
      
       13 września (czwartek) o godz. 18 w Galerii EL odbędzie się wystawa poplenerowa uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zatytułowana „Uciekam na wieś, bo...”.
      
       W czwartek (13 września) o godz. 20.15 klub Mjazzga zaprasza na Jam elbląski, podczas którego wystąpi wielu muzyków mieszkających lub pochodzących z Elbląga. Wstęp wolny.
      
       14 września o godz.18 zachęcamy do obejrzenia śpiewogry „Wesele Żuławskie z XVII w.” w Centrum Sztuki Galeria EL. Bilety 10 zł.
      
       W piątek (14 września) o godz. 17 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2012 odbędzie się gawęda kolekcjonerska, czyli spotkanie z kolekcjonerami kart korespondencyjnych z widokami Elbląga i okolic pt. „Elbląg w dawnej pocztówce”. Budynek Gimnazjum, sala edukacyjna. Wstęp wolny.
       14 i 15 września (również w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa) w godz. 9-17 muzeum zaprasza na bezpłatne zwiedzanie, połączone z zakończeniem wystawy „Elbląg - odzyskane świadectwo przeszłości”.
      
       W repertuarze Teatru im. Aleksandra Sewruka 15 września (sobota) o godz. 20 spektakl na zakończenie projektu In-Theatre.
      
       W niedzielę 16 września o godz. 20.15 w Mjazzdze odbędzie koncert legendy roots reggae Dreadless Lions. Bilety 20 zł przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu.
      
       16 września o godz. 19 w Galerii EL wystąpi Orkiestra Instrumentów Ludowych im. Ossipowa z towarzyszeniem Darii Zykowej (sopran) i Aleksandra Zacharowa (tenor) - solistów Teatru Bolszoj w Moskwie oraz światowej sławy muzyka z Mołdawii, Marina Gherasa, grającego na fletni pana.
      
       W Ratuszu Staromiejskim obejrzeć można wystawę z cyklu „Malarstwo elbląskie XX wieku”, na którą składają się prace Ludwika Zamczyńskiego, Juliana Leńca, Zdzisława Jakubowskiego i Zbigniewa Tomanka. Wystawa będzie czynna do końca września.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę rzeźby Sylwestra Ambroziaka. Wystawa potrwa do 1 października.
      
       W Galerii Spatium Novum można oglądać wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego, które powstały podczas plenerów artystycznych. Wystawa młodych plastyków będzie czynna do końca września.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotorelacje z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama