UWAGA!

Weekend pełen artystycznych doznań

 Elbląg, Weekend pełen artystycznych doznań

Do piątku (24 lutego) można zgłaszać się do udziału w jubileuszowej XXV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, który potrwa od 17 do 19 marca. Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego. Czekamy na uczestników w dwóch kategoriach: recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej.

To, co dobre, powinno trwać! Dlatego zapraszamy do udziału w 25. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” Tym, co wyróżni tegoroczny festiwal, będzie recital Edyty Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza, który odbędzie się pierwszego dnia festiwalu oraz koncert laureatów połączony z koncertem wyjątkowej artystki Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Wszystkich miłośników recytacji i piosenki poetyckiej zapraszamy do udziału w muzycznej przygodzie.

- Mam nadzieję, że będzie to niezwykle inspirująca lekcja poszukiwania, odkrywania i spotkania ze słowem – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Celem naszego Festiwalu jest odkrycie i nagrodzenie artystów, dla których wybitny tekst, adekwatna muzyka są istotne w dziele tworzenia oraz prezentacji utworów – dodaje Antoni Czyżyk.

Prezentacje konkursowe XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10 i potrwają do godziny 14, natomiast od godziny 17 do 20 prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej (próby od 13).

Recytacja jest rodzajem interpretacji artystycznej, w której słowo stanowi element podstawowy.

- Recytacja jest sztuką żywego słowa. Oznacza to, że głównym obszarem poszukiwań interpretacyjnych recytatora winna być praca nad słowem i tylko tutaj leży szansa wzbogacenia interpretacji – zaznaczają organizatorzy. - Recytatorzy szukają środków interpretacyjnych, koncentrując się w pracy nad samym słowem, nad techniką słowa, nad instrumentem mowy, nad opanowaniem i rozwijaniem środków wyrazu artystycznego – dodają. - Piosenka poetycka zaś od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia słuchaczy. Trudno nie dostrzec wartości utworów muzycznych tego gatunku. Doskonałe teksty literackie współgrają tu z harmonijną melodią, która niesie słowa i podkreśla emocjonalność przekazu – kończą organizatorzy.

Więcej informacji o festiwalu, a w szczególności karty zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć tutaj. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 59.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama