UWAGA!

Weekend pod znakiem baletu

 
Elbląg, Weekend pod znakiem baletu
(fot. Anna Dembińska)

Już po raz szósty do Elbląga przyjechali najzdolniejsi młodzi tancerze, by wziąć udział w międzynarodowym Konkursie Sztuki Baletowej. Na scenie Teatru im. Sewruka zaprezentowało się w sobotę i niedzielę około 500 osób z 25 miast Polski i z zagranicy. Zobacz więcej zdjęć.

- Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny w Elblągu gościmy uczniów najlepszych szkół w Polsce, a teraz także tancerzy z zagranicy. Chodzi oczywiście o szkoły tańca, stowarzyszenia, fundacje i ośrodki kultury związane ze sztuką baletową, tańcem współczesnym i akrobatyką. Uczestnicy Konkursu zawsze miło wspominają spędzony u nas czas, nie tylko z powodu dobrej organizacji naszego wydarzenia. Termin naszego Konkursu zawsze pokrywa się ze Świątecznymi Spotkaniami Elblążan. Dlatego też nasi goście pamiętają Elbląg jako przytulne, wesołe, tętniące życiem miasto i chętnie tutaj wracają – mówiła jeszcze przed tym wydarzeniem Ewa Kalka, organizator Konkursu Sztuki Baletowej ze Szkoły Tańca Broadway.
       Do Elbląga na konkurs przyjechało około 500 młodych tancerzy z 25 miast z Polski i zagranicy.
       - Przyjechaliśmy z Radomia, w sumie trzy zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury, w różnych grupach wiekowych. Taniec klasyczny, współczesny, acro dance, bardzo różnorodne tańce – powiedziała nam Elżbieta Krasowska, która przyjechała do Elbląga na konkurs z córką Zuzanną.
       - Trenuję od prawie sześciu lat. Sama chciałam spróbować, poszłam do domu kultury, spodobało mi się i zostałam. Co mi się najbardziej w tańcu podoba? Trudno powiedzieć, po prostu lubię to robić – mówi Zuzanna.
       Tancerze rywalizowali w 35 kategoriach, w tym po raz pierwszy w acro dance,czyli połączeniu dużej liczby elementów akrobatycznych z tańcem. Ich umiejętności oceniało międzynarodowe jury.
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Konkursu
      
Wojciech Andrearczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama