UWAGA!

Wielki talent kompozytorski na koncercie EOK

Elbląg, Piotr Moss.
Piotr Moss.

Podczas Koncertu Walentynkowego w Bibliotece Elbląskiej będzie można usłyszeć jeden z najnowszych utworów polskiego kompozytora Piotra Mossa „Concerti Piccoli per la Maestra”. Koncert będzie niecodziennym wydarzeniem również ze względu na obecność samego Piotra Mossa, który specjalnie dla elbląskiej publiczności przyjedzie z Francji, by wysłuchać swego utworu w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Piotr Moss po ukończeniu studiów kompozytorskich w Warszawie wyjechał do Francji. Tam przełomowe znaczenie dla jego rozwoju miał kontakt z Nadią Boulanger i studia w Paryżu.
       – To był dla mnie prawdziwy szok – wspominał Piotr Moss. – Dzięki Nadii Boulanger, która już wtedy była żywą legendą światowej muzyki, zdałem sobie sprawę z odpowiedzialności artysty i z tego, że talent jest darem należącym nie tylko do twórcy. Praca artysty polega na jak najbardziej rygorystycznym wykonywaniu swoich obowiązków, by nie zmarnować daru, by nie zmarnować tego, co nie twoje – mówił kompozytor.
       W jego muzycznym dorobku oprócz wielkich dzieł czy utworów kameralnych znaleźć można muzykę teatralną i filmową. Utwory obdarzonego ogromnym talentem Piotra Mossa charakteryzują się dużą swobodą w wykorzystaniu rozmaitych technik kompozytorskich, sięganiu do tradycji i stosowaniu nowoczesnego języka. Emocja muzyki Piotra Mossa jest z ducha romantyczna.
       Koncert Walentynkowy – 14 lutego, Biblioteka Elbląska – Sala „U św. Ducha”, godz. 19. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy – ilość biletów ograniczona!) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8-16, wt., czw. 8-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o. Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa. Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o., Greengrow Sp. z. o. o.
      
      
Biuro Koncertowe EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama