UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wolontariusze poszukiwani!

 
Elbląg, Wolontariusze poszukiwani!

CSE „Światowid” poszukuje wolontariuszy, którzy wezmą udział piknikach literackich we Fromborku, Iławie i Ostródzie. Do ich zadań będzie należało m.in. czuwanie nad przebiegiem gier terenowych, pomoc w warsztatach i obsługa stanowisk czytelniczych.

Wakacje to doskonały moment na zebranie cennego doświadczenia, które może zaprocentować w trakcie poszukiwań pracy. Udział w letnich stażach czy praktykach na przykład w instytucjach kultury to także okazja do poznania kulis realizacji wydarzeń, z których zazwyczaj korzystamy jako widzowie czy słuchacze. Jedną z elbląskich instytucji, która oferuje udział w działaniach, prowadzonych w wakacje, jest CSE „Światowid”. Młodzież w wieku 16+ może dołączyć do zespołu w charakterze wolontariuszy, aby pod koniec lipca wziąć udział w projekcie „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
      
       W ramach trzech wyjazdów – do Fromborka 24 lipca, Iławy 25 lipca lub Ostródy 26 lipca, młodzież będzie aktywnie pomagała przy realizacji pikników literackich. Wolontariusze otrzymają do wykonania zadania takie jak obsługa Kącika Luksusu Czytelnika czy plenerowej Wymienialni Książek oraz stanowisk, na których odbędą się warsztaty fotograficzne lub plastyczne. Przede wszystkim będą jednak czuwać nad poprawnym przebiegiem i koordynacją działań w trakcie gier terenowych, które odbędą się w każdej z miejscowości. To interesujące zadanie, wymagające zdolności interpersonalnych, refleksu i… cierpliwości.
      
       – Wolontariusze będą mogli sprawdzić jak radzą sobie z pracą w grupie i indywidualnymi zadaniami, i to w nieznanych na co dzień warunkach, w nowym otoczeniu – mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. – Zależy nam na tym, aby jak najmocniej zaangażować młodzież w przebieg pikników. Chcemy pokazać, że praca na rzecz innych ma głęboki sens i może stać się źródłem radości oraz ogromnej satysfakcji.
      
       Zachęcamy także do włączenia się w działania projektowe poprzez przejrzenie domowych biblioteczek, wybranie lektur, których już nie czytamy i przyniesienie ich do CSE „Światowid”. Zgromadzone zbiory zasilą plenerowe wymienialnie książek, z których będą korzystać mieszkańcy każdej z miejscowości projektowych.
      
       Wszystkich zainteresowanych wolontariatem lub przyniesieniem książek prosimy o kontakt pod numerem tel. +55 611 20 59 lub drogą elektroniczną pod adresem aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

       Patronem medialnym projektu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama