UWAGA!

Zaczęła się rosyjska majówka

Dzisiaj (23 maja) w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” rozpoczął się projekt „Rosyjska majówka, w ramach którego miłośnicy kina europejskiego będą mogli jeszcze prze dwa dni wziąć udział w bezpłatnym przeglądzie kina rosyjskiego. Jutro w „Światowidzie” także inne rosyjskie atrakcje.

W kinie
     Bezpłatny przegląd kina rosyjskiego.
     24 maja, godz. 18 - „Wnuk Gagarina” (reż. Andrej Panin, 2007). Wspaniała, ciepła opowieść o uzdolnionym artyście, który odkrywa, że gdzieś w rosyjskim sierocińcu żyje jego...
     25 maja, godz. 18 - „9 kompania” (reż. Fiodor Bondarczuk, 2005). Poruszający film Fiodora Bondarczuka ukazuje 12 miesięcy z życia młodych, ledwie wkraczających w dorosłe życie żołnierzy, którzy w 1980 r. trafiają w sam środek kampanii wojennej w Afganistanie.
     
     Seminarium na temat literatury rosyjskiej
     Nauczycieli, przyszłych maturzystów, studentów a przede wszystkim miłośników literatury „Światowid” zaprasza na seminarium pn. „Literatura wielkiego formatu”, które odbędzie się 24 maja o godzinie 12 w małej sali kina „Światowid”.
     Celem seminarium jest prezentacja osiągnięć literatury rosyjskiej od XIX wieku do czasów współczesnych. Wykładowcy z Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w trzech prelekcjach przybliżą twórczość oraz sylwetki wybitnych pisarzy rosyjskich: Fiodora Dostojewskiego, Michaiła Bułhakowa, Andreja Płatonowa, Tatiany Tołstoj czy Władimira Sorokina.
     Wykłady:
     „Motywy Matki Boskiej w twórczości Fiodora Dostojewskiego” - dr Anna Kościołek
     „Mistrz nieznany. Wokół twórczości Michaiła Bułhakowa”- Karolina Mandat
     „Współczesna rosyjska scena literacka” - dr Liliana Kalita.
     
     Folklor, rękodzieło, kuchnia
     Także jutro (24 maja) od godz. 16 w holu „Światowida” będzie można obejrzeć występy folklorystyczne dwóch zespołów z Kaliningradu oraz wystawę rękodzieła i fotografii przedstawiającą Kaliningrad i obwód kaliningradzki. Miłośnicy kuchni rosyjskiej będą mogli skosztować tradycyjne potrawy.
     
     Warsztaty pisania ikon
     W niedzielę (25 maja) o godz. 14 osoby zainteresowane historią i tradycją pisania ikon będą mogły wziąć udział w warsztatach. Zajęcia poprowadzi ks. Grzegorz Wąsowski - artysta, historyk sztuki.
     
     Projekt „Rosyjska majówka” otrzymał dofinansowanie ze środków Urzędu Miejskiego.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Chcesz przeżyć niesamowite emocje? Obejrzeć gwiazdy światowej piłki ręcznej? Wspomóc dopingiem reprezentacje polski w piłce ręcznej? CIESZYĆ SIĘ Z AWANSU DO EURO 2008? Nie zastanawiaj się długo i przyjdź na halę Centrum Sportowo Biznesowego przy ul.Grunwaldzkiej 135 31 MAJA 2008 R. (sobota) o godzinie 16.00 !!! Bilety na mecz w cenie 10 zł (normalne), 5 zł (ulgowe, za okazaniem legitymacji) oraz 10 zł (rodzinne, dzieci do lat 14). Wejściówki można nabyć już od poniedziałku (kasy na Grunwaldzkiej czynne od 10-18) !!! Nie żałuj ani czasu, ani gardła i kibicuj naszej żeńskiej reprezentacji w decydującym starciu z PORTUGALIĄ!!! Dziewczyny nas potrzebują!!! >>>>> POLSKA-Portugalia >>>>> (mecz play-off eliminacji do mistrzostw Europy) >>>>> sobota, 31.05.08, g.16.00 >>>>> Centrum Sportowo-Biznesowe, ul. Grunwaldzka 135, 82-300 Elbląg >>>>> ceny biletów: 10zł (normalny i rodzinny) oraz 5 zł (ulgowy) WYPEŁNIJMY HALĘ PO BRZEGI!!! więcej o meczu: csb.elblag.pl , www.portel.pl , www.reczna.pl , portal.fpa.pt
Reklama