UWAGA!

Zgłosiło się 130 osób

Elbląg, Zgłosiło się 130 osób

Tyle osób weźmie udział w 26-godzinnym Maratonie Artystycznym, który rozpocznie się w sobotę 16 stycznia o godz. 8, a zakończy w niedzielę 17 stycznia o godz. 10. Maraton organizują Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, biorą w nim udział amatorzy i profesjonaliści.

– Ci, którzy pierwszy raz będą się zmagać ze sztuką, mogą liczyć na rady profesjonalnych twórców, którzy również biorą udział w maratonie – mówi Aleksandra Matulewicz z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
       Zgłosiło się 130 uczestników z warszawskiej i wrocławskiej ASP, liceów plastycznych z Olsztyna, Malborka, Gdyni i Częstochowy. Chęć uczestniczenia w Maratonie wyraził również Wojtek Koykos z Ostródy, którego wystawę można już było obejrzeć w CSE „Światowid”, oraz wielu elblążan. Swoją reprezentację będzie mieć również Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.
       – Maratończyków odwiedzi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, a w akcie twórczym wesprą uczestników elbląscy dziennikarze – dodaje Magdalena Czarnocka z CSE „Światowid”.
       Założeniem maratonu jest wytrwanie przez 26 godzin w procesie twórczym oraz stworzenie wartościowych prac, które później prezentowane będą na wystawie w Galerii Nobilis w „Światowidzie”.
       – W poprzednim maratonie, 25-godzinnym, tworzyliśmy w dziedzinach takich jak rysunek, malarstwo, witraż, rzeźba, ceramika, fotografia, odbywały się także warsztaty kuglarskie i działania happeningowe – przypomina Aleksandra Matulewicz.
       W obecnej edycji będzie można także tworzyć w technice grafiki warsztatowej.
       Regulamin maratonu jest dostępny na stronie www.swiatowid.elblag.pl.
      
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama