UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Ziemia obiecana?" wystawa fotografii w Światowidzie

 
Fotografie Jana Grabka "mówią" głosem uchodźców
Fotografie Jana Grabka "mówią" głosem uchodźców

Niewidoczni, ale jednak obecni – uchodźcy mieszkający w Polsce. Często są blisko nas, choć ich problemy są tak odległe. Zdjęcia ilustrujące ich codzienność można oglądać od wtorku, 13 sierpnia w CSE Światowid. Na wystawę fotografii ,,Ziemia Obiecana?” wstęp wolny.

Składające się na wystawę Polskiej Akcji Humanitarnej „Ziemia Obiecana?” zdjęcia Jana Grabka ukazują realia życia uchodźców mieszkających w Polsce.
       Autor przez kilka miesięcy odwiedzał różne ośrodki dla uchodźców obserwując codzienność mieszkańców i poznając ich historie. Fotografie Grabka pokazują stan zawieszenia i niepewności, w jakim przyszło im egzystować. Ich życie naznaczone jest przez tymczasowość i uzależnione od decyzji administracyjnych, które często są dla nich zupełnie niezrozumiałe.
       - Żyjemy z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Bez żadnych gwarancji, że nie będą to stracone lata. Nie wiemy, czy pewnego dnia, wcześniej czy później, nie będziemy musieli powiedzieć swoim dzieciom, że wracamy do kraju…- mówi Grabek w imieniu bohaterów swoich zdjęć.
       Ratyfikowana przez Polskę Konwencja Genewska z 1951 roku, dotycząca statusu uchodźców, zobowiązuje do udzielania schronienia na terytorium naszego państwa osobom, które były zmuszone opuścić swój kraj z powodu prześladowań, wojen lub kataklizmów. Od lat największa liczba uchodźców przyjeżdża do Polski z Czeczenii.
       Misją PAH jest promowanie wartości humanitarnych i zmniejszanie ludzkiego cierpienia. PAH podejmuje również działanie na rzecz uchodźców poprzez ułatwianie im odnalezienia się w nowej rzeczywistości.
       Jan Grabek (ur.1987) - student Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Fotografia Prasowa, absolwent Akademii Fotoreportażu. Do jego zainteresowań zaliczają się przede wszystkim zagadnienia społeczne, takie jak: problemy post-konfliktowe, migracja, praca i współczesne życie rodzinne.
      
       Wystawę „Ziemia Obiecana?” można oglądać do 31 sierpnia na I i II piętrze CSE „Światowid”. Wstęp wolny.
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...