UWAGA!

„Żuławy” w Warszawie

 Elbląg, „Żuławy” w Warszawie

Żuławy Wiślane to niezwykła kraina, wciąż nie do końca odkryta. Z jednej strony ślady Truso a z drugiej obszar chroniony jezioro Druzno i Mierzeja Wiślana. To tygiel religii, kultur i smaków.

To po horyzont rozciągające się uprawne pola, zielone łąki, szpalery wierzb, rowy, oczka wodne i groble. Na wystawie połączonej z wernisażem pokażemy unikalne piękno przyrody, niezwykłe krajobrazy czy unikatową dla tych terenów architekturę. Już w najbliższy piątek (27 stycznia) zapraszamy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie na wystawę zatytułowaną „Żuławy”. Swoje prace zaprezentują Halina Różewicz-Książkiewicz, Jerzy Domino i Alicja Król.

Wernisaż wystawy odbędzie 27 stycznia o godz. 17 o poprzedzi go spotkanie z miłośnikami turystyki, które poprowadzi licencjonowany przewodnik po Żuławach – Benita Przewodniczka – początek spotkania o godz. 16. Miejsce - hol II p. Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie ul. Gocławska 4.

Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a ja powiem tak, że my jako społeczeństwo Żuław nie doceniamy tego co nam oferują te tereny, a przecież tylko na tych terenach stojąc na wale rzeki czy kanału z jednej strony mamy lustro wody, a z drugiej strony wału dużo niżej jest rów (pełen wody), jest to fenomen tych terenów, dla nas normalne nie zauważalne, dla przyjezdnych jest to dziwne i traktowane jako ciekawostka, atrakcja. A widok takich wierzb jak na plakacie jest również cudowny, brakuje tylko wczesnego wschodu słońca porannej rosy i pasących się koni - dla takich widoków warto spędzać czas np. na wędkowaniu od samego świtu
Reklama