UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zwycięzcy konkursu „Mały Matejko”

 
Elbląg, Zwycięska praca.
Zwycięska praca.

Po trudnych obradach jury wyłoniło zwycięzców konkursu plastycznego dla dzieci „Mały Matejko”. Konkurs wygrała Hanna Wadowska z Przedszkola „Przyjaciele Kubusia” i jej praca „Kopernik”.

Komisja jurorska w składzie: Marlena Szwemińska (pedagog, konsultant WMODN), Ewa Bednarska-Siwilewicz (artysta plastyk, instruktor plastyki w CSE „Światowid”) i Edyta Jasiukiewicz (historyk, rzecznik prasowy CSE „Światowid”) postanowiła przyznać pierwsze miejsce Hannie Wadowskiej z Przedszkola „Przyjaciele Kubusia” za pracę „Kopernik”. Praca była zgodna z tematem, bardzo kolorowa i wykonana techniką mieszaną, co zrobiło na jury ogromne wrażenie.
       Po burzliwych naradach jury postanowiło, że drugie miejsce należy się ex aequo Oliwii Rajkowskiej, również z „Przyjaciół Kubusia” i Mateuszowi Kurowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 14. Oceniające panie podkreślały tu bardzo dobre ujęcie tematu, dokładność i wyraźną kolorystykę. Trzecie miejsce zajęła Julia Dyrla z SP 15 za pracę, na której przedstawiła symbol naszej stolicy – warszawską syrenkę. Wyróżnienia otrzymały trzy osoby: Ada Aniśkowicz z Przedszkola nr 4, Natalia Sołtysiak z Przedszkola nr 29 i Kajetan Bereda z Przedszkola nr 18.
       Jury zdecydowało się również wręczyć dyplomy uznania Patrycji Adaś i Justynie Pietrznia z SP 15. Ich prace dotarły do nas dosłownie na ostatnią chwilę i dlatego jury postanowiło nagrodzić ich determinację dyplomami uznania.
       Ciężkim orzechem do zgryzienia były dla jurorek prace dzieci z Przedszkola „Przyjaciele Kubusia”. Wszystkie rysunki były bardzo dobre, nawiązujące do tematu z różnych okresów historii. Obrazy były bogate w akcję. Patrząc na pracę, widać, że dzieci wykonały je z wielką starannością. Szczególne podziękowania należą się paniom nauczycielkom, które z pewnością musiały włożyć dużo pracy, by przekazać dzieciom historię naszego kraju. Dlatego też komisja postanowiła przyznać nagrodę specjalną całej grupie, z której dzieci brały udział w konkursie.
       Przy ocenie prac jury brało pod uwagę zgodność z regulaminem, nawiązanie do tematu i efekty wizualne. Jednak przede wszystkim dla oceniających liczyło się, by prace były wykonane samodzielnie przez dzieci, nie panie nauczycielki czy rodziców. Członkinie jury, które również pracują z najmłodszymi, zauważyły w niektórych pracach rękę osoby dorosłej.
      
       Zwycięzcy:
       1. miejsce – Hanna Wadowska, Przedszkole „Przyjaciele Kubusia”
       2. miejsce – Oliwia Rajkowska, Przedszkole „Przyjaciele Kubusia” (obie prace pod kierunkiem Anny Wójcik, Marzeny Heretyckiej i Moniki Woźniak)
       Mateusz Kurowski – SP 14, (praca pod kierunkiem pań Grześ i Matwiejczyk)
       3. miejsce – Julia Dyrla, SP 15 (praca pod kierunkiem Anny Dalidowicz)
       Wyróżnienia: Ada Aniśkowicz – Przedszkole nr 4, Natalia Sołtysiak – Przedszkole nr 29, Kajetan Bereda – Przedszkole nr 18
       Nagrody uznania: Patrycja Adaś – SP 15, Justyna Pietrzynia – SP 15.
      
Zuzanna Gajewska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama