UWAGA!

Remontują, ale mieszkańcy chcieli więcej

 Elbląg, Na ul. Olkuskiej rozpoczął się remont
Na ul. Olkuskiej rozpoczął się remont (fot. Michał Skroboszewski)

- Dlaczego podczas remontu placu na ul. Olkuskiej nie będą robione chodniki? - pyta nasza Czytelniczka z Zatorza. Remont rozpoczął się dziś, ale na placu na ul. Olkuskiej będą położone tylko płyty ażurowe.

Plac na ul. Olkuskiej już od dawna „prosił się” o remont. Prosili także mieszkańcy, którzy nawet złożyli projekt remontu do elbląskiego Budżetu Obywatelskiego. Wygrać się nie udało – na projekt głosowało 140 mieszkańców Elbląga, a to okazała się zbyt mała liczna. 
       Urzędnicy stwierdzili, że plac zostanie wyremontowany z innej puli w budżecie. Nie będzie to niestety taka modernizacja, jaką wymarzyli sobie mieszkańcy, składając wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Na placu zostaną położone płyty jumbo. Remont wykonuje Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, ma potrwać około tygodnia.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No a z czego wielki rydz żył będzie? trochę przekazali?
 • niech sie cieszę i z tego
 • Mieszkam na ul. Olkuskiej.Od wielu wielu lat z 6O lat to na pewno plac nie był remontowany i chodniki również,na chodnikach można tylko nogi połamać, w dalszej części ul. Olkuskiej ładny równy chodnik (polbruk),a dalsza część tzw. plac zapomniany... Jak robili ul. Kielecką, ul. Łomżyńską, Łódzką itd. to cały śmietnik zwozili na plac, później śmietnik wyrównali i zostawili. Jak jest wiatr wszyscy mieszkańcy kurz unoszący się z placu wdychamy, wlatuje do domów, i do oczów. Jestem zawiedziona jako mieszkanka takim podejściem urzędu do sprawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  5
  Mieszkanka ul. Olkuskiej(2019-07-11)
 • Ludzie to potrafią tylko narzekać na wszystko co i jak by nie zrobili w tym mieście i kraju to ludzie i tak będą narzekać
 • @Polak2170 - Skoro przez wiele lat jesteśmy dymani, kiedyś przez czerwonych, teraz czarnych.
 • UWAGA, za 200 tys. zł z BO "wykonano" ulicę Garnizonową. "Wykonanie" polegało na wyrównaniu starych płyt betonowych i dołożeniu kilkunastu do końca ulicy. Wokół płyt nawrzucano jakiś żwir czy "coś". Za to wszystko podatnicy zapłacili 200 tys. zł! 30 lat nie było normalnej ulicy i długo nie będzie. Gdzie normalny asfalt, krawężniki, chodniki i oświetlenie, urzędasy? Po co wywalać tyle kasy na prowizorkę !?
 • Mieszka Pani- Pan ul. Olkuskiej? Chodzi tym placem ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  1
  Mieszkanka ul. Olkuskiej(2019-07-11)
 • Właśnie o to chodzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  1
  Mieszkanka ul. Olkuskiej(2019-07-11)
 • Od ponad 6O lat nic nie robione, cały brud z ulic jak robili (ul. Kielecką, Łódzką, itd.) zwozili na plac ul. Olkuska na końcu wyrównali i zostawili. Ul. Kielecka, Olkuska początkowe nr domów, ul. Łomżyńska piękne, równe polbrukowe chodniki,a w koło placu na chodnikach nogi idzie połamać stare, popękane. Dlaczego można było pozostałe ulice wyremontowac, a mieszkańców przy placu ul. Olkuska zostawić z takim syfem? Zapraszam urzędników w pogodę wietrzną przejść się po placu. Jak deszcz popada to nie ma jak przejść,ani po chodniku,ani po placu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  3
  Mieszkanka ul. Olkuskiej(2019-07-11)
 • Wszystko do oczu leci jak wiatr zawieje, syf!!!!!!
 • władza truje was jadem i propagandą : odpowiedz na to pytanie dlaczego nie bedzie nowych chodników jest prosta jak drut : bo panowie u władzy "wydali " pieniążki i nie ma, a gdzie tam oni je wydali i komu aaaa to nie wiadomo, tylko oni nie rozumieją że właśnie w ten sposób się jawnie odkrywają hahaha ale naród głupi wszystko kupi a my bedziemy mieć władze i będziemy żreć i siedzieć w komisjach, urzędach za wasze, no to macie, nie widzę problemu, przecież sami utrzymujecie ten system i myślicie że to wszystko prawda
 • Co do chodników przy domkach łomżyńska olkuska mleczarskiego itp to zawsze przy tych domkach na chodnikach stoją samochody ze nie raz nie można przejść chodnikiem spokojnie bo samochody są zaparkowane na chodnikach bo ciężko im jest wjechać na posesję a później narzekają ze nie równe chodniki . Na Zatorze na domki powinna przyjechać straż miejska i mandaty wypisywać za parkowanie . Według przepisów ma być minimum 1,5m chodnika a nie raz trzeba iść ulica bo na chodniku stoi samochód i nie ma jak przejść z dzieckiem w wózku więc sory ale moim zdaniem za chodniki uszkodzone powinni płacić właściciele samochodów co zostawiają chodnik WIĘC NIE NARZEKAJCIE ZE WAM NIE ROBIA CHODNIKA I CIESZYĆ POWINNO WAS TO ŻE CO KOLWIEK WAM ROBIĄ
Reklama