UWAGA!

Spór o światło na klatce schodowej

Elbląg, Czy dwie lampy to nie za dużo? - pyta nasza czytelniczka
Czy dwie lampy to nie za dużo? - pyta nasza czytelniczka (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

- Czy światło na klatce schodowej musi się włączać cały dzień? Zwłaszcza, że teraz jest długo widno i moim zdaniem nie trzeba dodatkowo doświetlać klatki - zapytała nas czytelniczka z jednego z bloków na Zawadzie.

Problem dotyczy wieżowca przy ul. Szarych Szeregów 1-2. W wyniku modernizacji klatek schodowych na każdym piętrze pojawiło dodatkowa lampa oświetlająca wejście do windy.
       - Czy na piętrach muszą być dwie lampy? Czy one muszą się zapalać cały dzień? - pyta nasza czytelniczka.
       - W toku przeprowadzonych wizji lokalnych w przedmiotowym budynku w dniach 28-29.08.2019r nie stwierdzono nieprawidłowości w działaniu oświetlenia klatek schodowych i oświetlenia drzwi przystankowych dźwigów osobowych. Oba źródła światła pracują prawidłowo reagując na czujkę ruchu. Żadne ze źródeł światła nie pali się cały czas-( całą dobę). Wejście do dźwigu osobowego zgodnie z normą PN 81-20 musi być doświetlone światłem o natężeniu 50 lx w poziomie posadzki. Jest to warunek konieczny do dokonania odbioru i przekazania do eksploatacji dźwigu osobowego przez UDT. Dlatego należało zamontować drugie źródło światła spełniające wymogi normy – informuje Sławomir Łopieński ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”, która administruje budynkiem.
       W efekcie na kilkunastu metrach kwadratowych na każdym piętrze świecą się dwie lampy włączane na czujnik ruchu. Dodatkowo klatka jest doświetlona z okien znajdujących się na półpiętrze.
       Zamontowanie nowych punktów świetlnych kosztowało 3500 zł netto. Władze spółdzielni zapewniają, że zamontowanie nowego punktu świetlnego nie odbije się na czynszach wnoszonych przez mieszkańców.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Typowa baba czepialska.
 • Powinny być na ruch jak sa jest okej a 2 lampy powinny być wszędzie dużo osób starszych nie dowidzacych jaskry itd. Po za Tym żuli dużo tez chodzi i szemranych ludzi łapiący za klamki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  1
  Prawda(2019-08-30)
 • To są dopiero dylematy ludzi, którzy nie mają w życiu nic ciekawszego do roboty. .. Kobieta ewidentnie ma zbyt wiele czasu wolnego i nie wie co z nim zrobić. Współczuję sąsiadom, bo podejrzewam, że to nie jedyny "problem", nad którym kobieta się rozwodzi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  70
  2
  Kobieta_Pracująca(2019-08-30)
 • jakie miasto takie problemy, ale swoją drogą coś w tym jest że sie robi prace wykończeniowe w większości na odpierdziel i jest jak jest bo mało komu na tym zależy żeby było normalnie, u mnie lampy zapalały się jak chciały a z firmy powiedział że tak być musi że jest dobrze, po miesiącu skarg zrobili w miarę dobrze, welcome to Poland
 • Temat adekwatny do wydawcy........
 • Jak ja się cieszę, że ta pani nie jest moją sąsiadką.
 • To pewnie jedna z tych co po ciemku siedzi a na balkon z lornetką wychodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  2
  spostrzegawczy(2019-08-30)
 • Kiedy bym nie wyszła na klatkę to się świeci dzień i noc. A wystarczyło grzecznie wytłumaczyć, że jest czujka.
 • Dziwne, ta lokatorka niby taka czujna, a jakoś nie przeszkadza jej, że w pobliżu tego budynku systematycznie koczują pijacy i różne menele zakłócając porządek publiczny. Tak to jest, że reagujemy na sprawy mniejszej wagi, a nie widzimy tych naprawdę istotnych.
 • Poczytaj sobie elbląskie internetowe brukowce, gdzie tytuły artykułów są typowymi clickbaitami
 • To tak samo, jak z ta uszkodzoną lodówką. Za każdym razem jak otwieram lodówkę. to światło się w niej pali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  mm263(2019-08-30)
 • a moim zdaniem to się powinno zrobić RABAN odnośnie jakości sprzątania klatek schodowych w blokach SM Zakrzewo, bo nie wiem za co my płacimy. .syf coraz większy, windy się lepią, schody nie sprzątane w ogóle (przynajmniej na Kalenkiewicza), Pani sprząta tylko parter. .chyba tak dla niepoznaki. .ja nie mówię o jakiś testach "białej rękawiczki" tylko o normalnym, porządnym sprzątaniu. Argumentacja spółdzielni, że Panie sprzątające zarabiają najniższą krajową jest absolutnie nietrafiona. .w końcu się same zgodziły na taką stawkę.
Reklama