UWAGA!

Tu będzie remont

 Elbląg, Tu będzie remont

Może remont to za duże słowo: na odcinku drogi gruntowej na ul. Wyżynnej, tam gdzie kończy się asfalt, zostaną położone płyty drogowe. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Na „pierwszy rzut oka” ul. Wyżynna robi wrażenie niedokończonej. Nakładka asfaltowa w pewnym momencie się kończy, dalej droga jest już gruntowa. Wystarczy deszcz, aby przechodnie idący do kościoła pw. św. Floriana musieli „walczyć' z błotem i kałużami.

„Wszelkie zasypywanie i łatanie dziur w gruncie nie przynoszą efektu. Przejeżdżające tą drogą samochody wyrzucają ziemie tworząc coraz większe dziury. Na chwilę obecną droga dla samochodów osobowych jest nieprzejezdna” - możemy przeczytać w interpelacji radnego Andrzeja Tomczyńskiego skierowaną do prezydenta Elbląga.

Droga będzie remontowana, chociaż mieszkańcom przyjdzie na to poczekać.

„Przedmiotowy odcinek drogi został ujęty w planowanych pracach w trzecim kwartale tego roku” - poinformował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga w odpowiedzi na interpelację radnego. Modernizacja będzie polegała na ułożeniu płyt drogowych na odcinku ok. 100 metrów drogi gruntowej, co zdaniem władz miasta poprawi bezpieczeństwo użytkowników.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i co radny "obniżka diety"Tomczyński jest kontent tą odpowiedzią swojego szefa z KWW?
 • W centrum dziurawe chodniki, a oni drogę do kościółka na peryferiach robią??? A ponoć kasa miejska świeci pustkami!
 • Może do koscioła pieszo lepiej pójsć. Zdrowo i na dodatek inni piesi nie będą rzucali się na siatkę. Do koscioła chodzą osoby, które mieszkają zaledwie dwie ulice dalej. Przecież tam nie ma warunków na ruch kołowy. Dwa samochody jadące naprzeciw siebie nie mogą się minąć a dla pieszego nie ma już miejsca
 • czyli droga dla katolików, a od strony sztabu to pies. Może taniej będzie dołożyć księdzu na kalosze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  6
  safar3(2020-03-26)
 • Tomczyński człowiek wielu partii, wpierw wiele lat z PIsu z którego startował również do Sejmu. Później SLD, aż w końcu Komitetu Wielkiego Witolda. Raz tu, raz tam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Kryśka 123 głosy .(2020-03-26)
 • @ciekwaski - to nie będzie droga do kościoła, tylko dojazd/wyjazd do/z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji
 • noewiarygodna inwestycja na miarę 120 tys miasta w Europie, kłaniajcie się ludzie ekipie z UM to są ludzie wybitni i niezastąpieni, skala inwestycji poraża wręcz rozmachem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Getry(2020-03-26)
 • Ten zapomniany przez Ratusz rejon Elbląga od dobrych paru lat zmienia się na korzyść dzieki uporowi i staraniom Radnego P. Andrzeja. Kto tu nie mieszka nawet nie ma pojęcia jak duże to byly zmiany. Teraz pozostala już tylko jedna sprawa do zalatwienia :naciskać na prezydenta Wroblewskiego, by choć częściowo odkurzył projekt powstaly w 2000 roku osiedla domkow jednorodzinnych na terenach wokół kościoła św. Floriana. To naprawdę dobre miejsce do zamieszkania, a i kościół tak, jak planowano nie będzie stał samotnie za miastem. Zyczę w tej sprawie powodzenia radnemu przy wsparciu elbląskich hierarchów kościelnych
 • Autorzy tych zlosliwych wpisów, startujcie proszę w kolejnych wyborach do Rady Miejskiej lub na stanowiska do Urzędu Miejskiego, chętnie zobaczymy Was w akcji nas rzecz naszego miasta, smialo.
 • NA_RE_SZCIE!! Brawo! dziękuję, naprawdę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  zadowolonyBardzo(2020-03-26)
 • Za 200 tys. zł z BO "wykonano"pobliską ulicę Garnizonową. "Wykonanie"polegało na wyrównaniu starych płyt betonowych i dołożeniu kilkunastu do końca ulicy. Wokół płyt nawrzucano jakiś żwir czy "coś". Za to wszystko podatnicy zapłacili 200 tys. zł! Zero asfaltu, zero chodnika, zero lampy. Po co wywalać tyle kasy na prowizorkę !?
 • Do kościoła drogę robią, a ul. Okólnik, stadnina koni, ogordki dzialkowe, domy jednorodzinne to nawet płyt nie położą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Procamaszynowa(2020-03-27)
Reklama