UWAGA!

Kobiety rządzą elbląskimi uczelniami

 Elbląg, Kobiety rządzą elbląskimi uczelniami

Na czele trzech elbląskich uczelni stoją kobiety. 2 lipca stanowisko dziekana wydziału zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego objęła Wioleta Engler.

- Myślę, że czas na kobiety, mam nadzieję, że będziemy zajmować coraz więcej stanowisk. Ja w każdym razie bardzo się cieszę, że dołączyłam do grona kobiet dziekanów. Na spotkaniu członków kolegium pozwoliliśmy sobie nawet na taki żart, że w naszej uczelni dyrektorem wydziału jest kobieta, dziekanem kobieta, ale kapelanem zawsze mężczyzna - śmieje się Wioleta Engler, nowy dziekan wydziału zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego.
       Pani dziekan deklaruje, że będzie kontynuowała dzieło swojego poprzednika Janusza Hochleitnera.
       - Chcę, żeby nasz uczelnia rozwijała się dalej w takim tempie, jak dotychczas. Mamy nową specjalność na kierunku gospodarka przestrzenna - rewitalizacja. Mam nadzieję, że będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem. Naszym oczkiem w głowie są podyplomówki. Dzisiaj zakończyły się obrony pierwszych prac dyplomowych na kierunku doradztwo zawodowe. Mieliśmy fantastyczną grupę, wszyscy otrzymają dyplomy - mówi Wioleta Engler.
       W Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego studiuje blisko 500 osób, 90 procent w systemie zaocznym. Nowa dziekan nie ma wątpliwości, że rynek pracy wchłonie kolejnych specjalistów w dziedzinie zarządzania.
       - Wśród naszych absolwentów mamy burmistrzów, radnych i bardzo dużo biznesmenów - dodaje były dziekan Janusz Hochleitner. - Zdobytą w szkole wiedzę przekuwają w sukces. Dwóch absolwentów naszego wydziału będzie też robiło doktoraty z zarządzania.
       Wioleta Engler jest elblążanką z wyboru, mieszka tu od ponad 30 lat. Od 10 lat pracuje w elbląskiej oświacie, od trzech jest nauczycielem akademickim w Jańskim. Jej specjalność to zarządzanie turystyką. Stanowisko dziekana objęła bezterminowo.
       Szkoła im. Jańskiego dołączyła do dwóch elbląskich uczelni, którymi zarządzają kobiety. Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej jest prof. Halina Piekarek-Jankowska, natomiast rektorem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej jest prof. Magdalena Dubiella-Polakowska.
      
      
kojot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama