UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Między uczelniami

Elbląg, Między uczelniami

W ubiegłym tygodniu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gościła przedstawicieli Północno-Zachodniej Akademii Administracji Publicznej z Kaliningradu, Wiktora Romanowskiego oraz Irinę Sobolewą.

Podczas spotkania obie strony potwierdziły chęć współpracy uczelnianej oraz udział we wspólnych projektach polegających na wzmocnieniu współpracy na lokalnym i regionalnym poziomie poprzez transfer wiedzy i dobrych praktyk.
       Współpraca pomiędzy uczelniami polegać będzie na wymianie doświadczeń akademickich pomiędzy pracownikami i studentami, z praktycznym zaangażowaniem samorządu. Nawiązanie wzajemnych kontaktów i poznanie swoich potrzeb pomiędzy partnerami umowy pozwoli docelowo na podniesienie kwalifikacji kadr dydaktycznych, przygotowanie przyszłych pracowników samorządu Euroregionu Bałtyk oraz wypracowanie przyjaznego procesu dydaktycznego w dalszym okresie współpracy.
       Pierwsze działania, dotyczące współpracy w zakresie Euroregionu Bałtyk PWSZ podjęła, przystępując do konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Gmin PR Euroregionu Bałtyk w ramach Funduszy Małych Grantów Trans granicznych i Międzyregionalnychfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Temat projektu to „Transfer wiedzy i najlepszych praktyk sposobem na nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy uczelniami a samorządami na przykładzie Elbląga i obwodu kaliningradzkiego”. Projekt pomyślnie przeszedł etap oceny formalnej i zgodności administracyjnej oraz oceny merytorycznej. Jego celem jest poprawa komunikacji społecznej i współpracy międzyregionalnej oraz transgranicznej poprzez nawiązanie kontaktów i wypracowanie wspólnej strategii w kierunku transferu wiedzy w ramach dobrych praktyk pomiędzy PWSZ w Elblągu, a Ministerstwem ds. Rozwoju Terytoriów i Współpracy z organami Lokalnego Samorządu obwodu kaliningradzkiego, Akademią Administracji w Kaliningradzie i samorządu miasta Elbląg.
      
      
Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy pisownia wielką i mała literą już nie obowiązuje? Czytając ten pozbawiony treści tekścik mam wrażenie, że zależy to tylko od piszącego. .. Kiedyś był jeszcze Doroszewski. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ortto(2010-02-13)
 • Dla mieszkancow obwodu kalinnigradzkiego powinny być wizy np. na 5 lat, by ulatwić kontakty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-22)
 • Kondek Mam nadzieję, że sprawa o małym ruchu granicznym naszego województwa z Obwodem Kaliningrad w przyszłości będzie na tych samych zasadach jak Białorusi, Ukrainy z ścianą wschodnią naszego kraju. Trzeba przywrócić ruch graniczny na tyle ile prawo unijne pozwala. Da to możliwość leprzej współpracy firmą jak i może zwiększyć wymianę handlową między naszymi regionami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kondek(2010-02-22)
Reklama