UWAGA!

Pomogą w rozwoju biznesowych skrzydeł

 Elbląg, Gustaw Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego (po lewej) oraz Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ podpisują umowę dot. projektu
Gustaw Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego (po lewej) oraz Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ podpisują umowę dot. projektu (fot. AD)

Każdy, kto zaczyna prowadzić własną firmę zmaga się z wieloma przeciwnościami. Zawiły świat przepisów, który ciągle się zmienia, brak pewności i doświadczenia, niewielki kapitał finansowy – z tym wszystkim muszą mierzyć się świeżo upieczeni przedsiębiorcy. I to właśnie oni mogą liczyć na bezpłatne wsparcie ze strony Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

A to wszystko za sprawą projektu "Startup House – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu", realizowanego przez PWSZ w Elblągu. W pierwszej edycji – odbyła się ona w ubiegłym roku – udział wzięło 19 firm.
       - Staramy się monitorować ich dalsze losy. Wiemy, że część z nich zaaplikowała do Elbląskiego Parku Technologicznego, część złożyła własne wnioski na dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, część chce startować w projektach regionalnych wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa – tak o dalszych losach uczestników pierwszej edycji opowiadał Łukasz Żołędziewski, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
       Teraz nadszedł czas na kolejnych. W czwartek (15 lutego) podpisano umowę na realizację drugiego etapu projektu. Będzie on kosztował niecałe 994 tys. zł, z czego ok. 844 tys. zł to środki unijne.
       W jaki sposób pomoże początkującym biznesmenom? Ten skierowany do 15 przedsiębiorców, bezpłatny program inkubacji, zapewnia debiutującym na rynku firmom dostęp do pomieszczeń biurowych oraz specjalistyczne wsparcie.
       - Stworzyliśmy pewien katalog usług, które jest im dedykowany. Firmy, wraz z opiekunem, mogą doprecyzować, które z nich będą dla nich najbardziej odpowiednie – tłumaczy Łukasz Żołędziewski. - Katalog usług jest bardzo szeroki, od szkoleń związanych z marketingiem, przez usługi ICT, po usługi księgowe, prawne, mentoring.
       Kto może skorzystać z programu?
       - Możemy wspierać firmy, które działają na rynku nie więcej niż trzy lata – odpowiedział dyrektor AIP. - Rektor powołuje komisję rekrutacyjną, która dokonuje wyboru przedsiębiorstw na podstawie takich kryteriów jak ocena biznesplanu czy zakres działalności – dodał i wyjaśnił, że istotnym czynnikiem jest również duży potencjał innowacyjności.
       Zakwalifikowane firmy będą otrzymywały wsparcie przez 10 miesiący, od marca tego roku. Chętni mogą składać wnioski od 19 do 26 lutego, do godz. 12. Stosowne formularze powinny się pojawić w ciągu najbliższych dni. Będzie je można pobrać ze strony internetowej uczelni albo osobiście, w biurze AIP przy ul. Zacisze 12. Więcej informacji na ten temat na stronie Akadedmickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
mw

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama