UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studenci PWSZ rozpoczęli nowy rok akademicki

 
Elbląg, Studenci PWSZ rozpoczęli nowy rok akademicki
(fot. Anna Dembińska)

W poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rozpoczną się pierwsze zajęcia roku akademickiego 2019/2020, w piątek w siedzibie uczelni odbyła się jego uroczysta inauguracja. Zobacz zdjęcia.

Nowy rok akademicki władze PWSZ w Elblągu rozpoczynają z optymizmem, o czym przekonywał prof. Zbigniew Walczyk, rektor uczelni.

- Wiele wysiłku włożyliśmy w to, by zahamować spadek rekrutowanych studentów. W ubiegłym roku nam się to prawie udało. W tym mamy o 20 procent więcej przyjętych studentów niż w ubiegłym. Przypuszczam, że dużą w tym rolę odegrało powstanie kolejnych kierunków magisterskich – mówił prof. Walczyk. - Droga młodzieży, wszystko co tutaj tworzymy, robimy dla Was. Obyście potrafili wykorzystać szansę zdobycia wykształcenia, bez którego nie sposób sobie wyobrazić, aby życie było satysfakcjonujące w tak szybko zmieniającym się świecie. W naszej uczelni otrzymacie dobre i solidne wykształcenie, o czym świadczą liczne nagrody zdobyte przez uczelnię – dodał rektor, przypominając, że PWSZ jest jedną z nielicznych tego typu uczelni w Polsce, która przez dwa ostatnie lata może się pochwalić mniejszym niż 2-procentowym odsetkiem bezrobotnych wśród absolwentów. - W regionie, w którym bezrobocie wynosi powyżej 10 procent – podkreślał prof. Walczyk.

PWSZ w Elblągu chwali się rozwiniętym systemem praktyk studenckich, ścisłą współpracą z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Politechniką Gdańską i uczelniami z obwodu kaliningradzkiego, a także sukcesami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Centrum Transferu Technologii.

- Mamy już pierwszy patent, drugi jest w obróbce w Urzędzie Patentowym. Podpisaliśmy umowę o współpracy z największą europejską firmą informatyczną Assecco, prowadzimy granty badawcze z dwoma innymi firmami, a każdy opiewa na kwotę około 300 tys. złotych złotych. Prowadzimy projekty finansowane z funduszy unijnych na kwotę około 40 mln złotych, co stanowi cztery trzecie naszego rocznego budżetu – wyliczał rektor PWSZ.

Piątkowa inauguracja roku akademickiego była okazją do podziękowań i nagrodzenia wyróżniających się pracowników uczelni. A tradycyjne ślubowanie złożyli studenci pierwszego roku PWSZ.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama