UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwa budowa Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych w EUH-E

 

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna powstała 18 lat temu. W 2004 r. uczelnia uruchomiła pierwsze w mieście studia II stopnia, czyli studia magisterskie. Z naukami o zdrowiu placówka jest za pan brat od 2005 r., kiedy to powstał wydział nauk o zdrowiu z kierunkami takimi jak: fizjoterapia, ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo. W ciągu ostatnich lat EUH-E wykształciła specjalistów, którzy po dziś dzień pracują nie tylko w elbląskich placówkach. Zobacz zdjęcia.

Jednym z kierunków oferowanych przez Wydział Nauk o Zdrowiu jest fizjoterapia. W celu umożliwienia uzyskania prawa do wykonywania zawodu o zasięgu międzynarodowym, program kształcenia został dostosowany do wytycznych Światowej Konfederacji Fizjoterapii. 
       Budynek Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych powstaje w bardzo dobrym tempie. Będzie nawiązywał do otaczającej go zabudowy. W ramach infrastruktury zostaną utworzone sale: audiowizualne i seminaryjne, debriefingu, egzaminu OSCE, fizykoterapii i kinezyterapii, masażu i czynności manualnych, pracowni: 3 pielęgniarskich niskiej wierności, patofizjologii, anatomicznej, badania fizykalnego, mikrobiologicznej i biofizycznej, mikroskopowej, sal: opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności, BLS, umiejętności technicznych, ALS, SOR i intensywnej terapii, operacyjnej i porodowej oraz sterowni. W nowym budynku znajdzie się także pracownia badania fizykalnego, połączona z salą medycznych czynności ratunkowych, pomieszczenia pozorantów, szatnie dla studentów, pracownia umiejętności technicznych i pomieszczenia kadry dydaktycznej. W części centralnej tego obiektu znajdzie się zaś przeszklone atrium o wysokości 2 kondygnacji.

 


       Oprócz funkcji ogólnej, będzie ono pełniło także funkcje techniczne związane z transportem pozorantów, a także funkcje wystawowe.
      
       Rekrutacja trwa!
       Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

       Poniżej znajdują się zdjęcia, które obrazują postępy w budowie, dzięki czemu można zauważyć w jak dużej mierze milionowa inwestycja „rośnie w oczach”.
       Inaugurację roku 2019/2020 zaplanowano na dzień 5 października 2019 r.
       Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych artykułów, gdyż pozwolą one Państwu poznać wszystkie szczegóły dot. realizowanej inwestycji współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.
       Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej
       Wartość ogółem: 20 527 338,22
       Wydatki kwalifikowalne: 17 531 567,15
       Wkład Funduszy Europejskich: 14 374 131,91
       Procent dofinansowania kwalifikowalny: 81.99
       Wkład własny: 6 153 206,31
       Okres realizacji projektu: 5.2018-12.2019.
       Celem głównym projektu jest lepsze dostosowanie warunków kształcenia wyższego do potrzeb rynku pracy w zakresie zawodów medycznych, atrakcyjniejsze kształcenie praktyczne odpowiadające dzisiejszym standardom, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie poczucia pewności posiadanych umiejętności przez osoby rozpoczynające pracę w zawodach medycznych, a także zaspokojenie popytu na kształcenie w zakresie oferowanych przez uczelnię kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i fizjoterapia.
      
       Efekty realizacji projektu:
       • wzrost liczby użytkowników,
       • wzrost umiejętności praktycznych absolwentów uczelni rozpoczynających pracę w zawodzie,
       • stworzenie nowej bazy dydaktycznej umożliwiającej kształcenie praktyczne na wysokim poziomie,
       • uruchomione nowych specjalności, takich jak: ratownictwo wodne i turystyczne, fizjoterapię balneologiczną i uzdrowiskową (obie specjalności I stopnia) oraz pielęgniarstwo ratunkowe i wypadkowe (specjalność II stopnia)

       • poprawa wizerunku EUH-E, miasta Elbląg i regionu,
       • obiekt przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
      

      

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
       ul. Lotnicza 2, 82-300 Elbląg
       tel. 55 239 38 01
       e-mail: rektorat@euh-e.edu.pl

       www.euh-e.edu.pl
      
       ------- artykuł sponsorowany -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej