UWAGA!

Uczniowie z Braniewa robią najlepszy beton

 
Elbląg, Uczniowie z Braniewa robią najlepszy beton
(fot. Michał Skroboszewski)

Uczniowie z Braniewa, Elbląga i Iławy przygotowali miesiąc temu próbki betonu. W środę, po przeprowadzeniu prób wytrzymałościowych w laboratorium PWSZ, okazało się, że najbardziej trwały materiał przygotowali uczniowie z Braniewa. Zobacz zdjęcia.

- 18 marca zorganizowaliśmy pierwszy etap konkursu, w którym uczniowie techników wykonywali próbki betonów – mówi dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. PWSZ. - Dzisiaj uczniowie, za pomocą eksperymentów sprawdzali, czy zakładane własności zostały uzyskane. - Chodziło o to, aby z tych samych materiałów opracować beton o największej wytrzymałości – dodał dr hab. Marek Ciak, prof. PWSZ. - Dzisiaj sprawdzaliśmy, co osiągnęli. Oceniano wartość wytrzymałości i efektywność. Próbki sprawdzano w maszynie wytrzymałościowej.
       Oprócz konkursu uczniowie techników uczestniczyli także w zajęciach warsztatowych z różnych z budownictwa, chemii czy inżynierii materiałowej. Mogli przekonać się, jaką bazą dydaktyczną dysponuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.
       Okazało się, że najlepszym zespołem byli uczniowie z technikum z Braniewa. Drugie miejsce zajęło technikum z Iławy, a trzecie z Elbląga. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama