UWAGA!

Derby w słusznej sprawie

 Elbląg, W listopadzie 2018r. rezerwy Olimpii dwukrotnie uległy Concordii
W listopadzie 2018r. rezerwy Olimpii dwukrotnie uległy Concordii (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Piłkarskie rozgrywki zostały zawieszone, piłkarze muszą się dobrze „nagimnastykować”, żeby utrzymać formę, a kibice tęsknią na swoimi ulubieńcami. Ale od czego jest wirtualny stadion w grze FIFA20. W najbliższą sobotę właśnie w tej grze zmierzy się Olimpia i Concordia. Dochód z biletów będzie przeznaczony na wsparcie służb walczących z koronawirusem.

Mecze Olimpii z Concordią zawsze wzbudzały więcej emocji niż mecze z innymi rywalami. Najczęściej to żółto-biało-niebiescy byli faworytem, ale pomarańczowo-czarnym udawało się zrobić niespodziankę. Największą chyba w maju 2017r., kiedy w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Concordia pokonała 3:1 Olimpię II. Przypomnijmy, że pod nazwą Olimpia II kryli się piłkarze ówczesnego beniaminka II ligi. Rundę wcześniej pomarańczowo – czarni pokonali juniorów Olimpii 3:0.

Olimpijczycy z uśmiechem mogą wspominać ostatnie derby w III lidze, kiedy zmierzyły się pierwsze drużyny obydwu klubów. W listopadzie 2015r. po dwie bramki strzelili Łukasz Pietroń i Dawid Kubowicz, jedną dołożył Paweł Piceluk i żółto-biało-niebiescy rozgromili lokalnego rywala 5:0.

Pomarańczowo-czarni srogi rewanż wzięli w ubiegłym sezonie na rezerwach Olimpii. W IV lidze nie dali lokalnemu rywalowi szans wygrywając 5:0 po hattricku Patrycjusza Malanowskiego, jednej bramce Sebastiana Lubiejewskiego i samobójczym golu Antona Kolosova. W rewanżu było podobnie: 7:0 dla pomarańczowo – czarnych po bramkach Patrycjusza Malanowskiego (dwie), Michała Lewandowskiego, Radosława Lenarta, Edila de Sousa Barrosa, Radosława Bukackiego i Pawła Rogoza.

Obie drużyny łączy wiele. Zaczynając od trenera: obecnie szkoleniowcem Concordii jest Adam Boros, były trener i zawodnik Olimpii. W obu drużynach grają piłkarze, którzy przywdziewali barwy lokalnego rywala. Wystarczy wymienić tylko Damiana Szuprytowskiego z Olimpii i Rafała Lisieckiego z Concordii. A takich przykładów jest więcej.

Dziś lokalne waśnie nie są ważne. „Na chwilę odłóżmy na bok wszelkie podziały i stańmy wspólnie do walki. Wszyscy wiemy jaka sytuacja panuje w naszym kraju, jak i na całym świecie. Wspólnie z Concordią Elbląg, z myślą o bohaterach na co dzień walczących z koronawirusem i ryzykującym swoje życie, organizujemy Wirtualne Derby Elbląga. Dochód z biletów zostanie w pełni przeznaczony służbom walczącym na pierwszej linii frontu.” - możemy przeczytać na stronie internetowej Olimpii Elbląg.

W najbliższą sobotę (11 kwietnia) przedstawiciele obydwu klubów zmierzą się w wirtualnych derbach w popularnej grze FIFA 20. Przebieg spotkania będzie można oglądać na na kanale Youtube TV Olimpia.Początek spotkania o godzinie 14. O kolejnych szczegółach pojedynku poinformujemy wkrótce. 

Ważniejsze jest jednak wsparcie lokalnych służb walczących z pandemią. Dochód z biletów zostanie przekazany Szpitalowi Miejskiemu w Elblągu, policji, straży pożarnej, Straży Miejskiej i wolontariuszom walczącym z pandemią koronawirusa. Bilety można kupować na platformie bilet.pax.pl. Sprzedaż biletów trwa do soboty (11 kwietnia) do godziny 11.

 

Ceny biletów na poszczególne sektory:

e-ŁUK – 10zł
       e-D (GOŚCIE)– 10 zł
       e-A1/A2 – 20zł
       e-B1/B2/B3 – 20zł
       e-VIP – 50zł

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama