Olimpia z kolejnym zwycięstwem

Elbląg, Olimpia z kolejnym zwycięstwem

Bardzo ładna bramka Huberta Krawczuna zdecydowała o dzisiejszym zwycięstwie Olimpii Elbląg. Żolto - biało - niebiescy mieli problemy w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, ale ostatecznie punkty zostały w Elblągu. Olimpia Elbląg - Pogoń Grodzisk Maz. 1:0. Zobacz zdjęcia.

Olimpijczycy dobrze weszli w mecz. Już w 8. minucie blisko szczęścia był Piotr Kurbiel, niestety jego strzał został wybity na rzut rożny przez jednego z piłkarzy gości. Kilka minut później gospodarze nie wykorzystali kolejnej sytuacji, po ładnym dośrodkowaniu Piotra Kurbiela. Szkoda też próby głową Adriana Piekarskiego. Olimpia dopięło swego w 21. minucie. Kolejna akcja, Piotr Kurniel przepięknie wystawił piłkę Hubertowi Krawczunowi, a pomocnik miejscowych wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

I od tej chwili coś się w grze gospodarzy zacięło. Mieli już problemy z grającą wysokim pressingiem Pogonią, a do roli bohatera spotkania swoją kandydaturę zaczął przedstawiać Mateusz Dudek. Młody bramkarz kilkakrotnie popisał się efektownymi interwencjami. A pracy miał dużo, Pogoń potrafiła zepchnąć Olimpijczyków do obrony całą drużyną na własnej połowy.

Mimo optycznej przewagi gości, Olimpijczycy potrafili w drugiej połowie stworzyć sytuację do podwyższenia wyniku. Najbliżej był Patryk Winsztal, który po sytuacji w 72. minucie może się zastanawiać, jakim cudem piłka nie wpadła do bramki. Zabrakło szczęścia i precyzji. Na szczęście goście też nie zdołali pokonać Mateusza Dudka i trzy punkty zostały w Elblągu.

W następnej kolejce Olimpia zmierzy się w Chorzowie z tamtejszym Ruchem. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrają Kamil Wenger i Adrian Piekarski – przed trenerem Tomaszem Grzegorczykiem bardzo trudne zadanie złożyć od nowa formację obronną.

Olimpia Elbląg – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 – Krawczun (21. min.)

Olimpia: Dudek – Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme, Senkevich, Krasa, Krawczun (88' Danowski), Kałahur, Stanisławski (60' Winsztal), Kurbiel (60' Bawolik)

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Olimpii Elbląg, na drugim Pogoni Grodzisk Mazowiecki)

posiadanie piłki: 35 proc. : 65 proc.

strzały celne: 3:2

strzały niecelne 9:6

ataki: 50:118

niebezpieczne ataki: 34:78

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 3:6

niebezpieczne rzuty wolne: 0:2