Paszporty niepotrzebne

Elbląg, Paszporty niepotrzebne

Kętrzyńska Granica nie stanowiła przeszkody nie do pokonania dla rezerw Olimpii Elbląg. W dzisiejszym meczu żółto-biało-niebiescy sforsowali obronę rywali i zainkasowali trzy punkty. Zobacz zdjęcia.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie po myśli podopiecznych Karola Przybyły. Wynik już w 6. minucie otworzył Dawid Wierzba wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 19. minucie podwyższył Oskar Kordykiewicz. Bardzo przytomnie w tej akcji zachował się Dominik Kozera, który wykorzystał błąd bramkarza gości i wystawił piłkę koledze z drużyny. A temu wystarczyło dopełnić formalności. Pierwsze minuty wskazywały na przewagę gospodarzy, ale goście nie zamierzali łatwo oddać punktów. Kilka minut później Paweł Turczyn wykorzystał niezdecydowanie elbląskiej obrony po rzucie rożnym i zdobył kontaktowego gola.

Od tej pory obie drużyny zaczęły grać bardziej uważnie w defensywie. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji do zmiany wyniku. Ale albo były to strzały niecelne, albo bramkarze byli na posterunku. Olimpijczycy zdołali jeszcze raz w tej części meczu umieścić piłkę w bramce, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną i gola nie uznał.

Po przerwie goście zaatakowali bardziej zdecydowanie. Ale i Olimpijczycy nie zamierzali „zasypywać gruszek w popiele“. Swoje okazje mieli Dominik Kozera, Maciej Famulak, ale... zawsze brakowało kropki nad i. Ale w 71. minucie Maciej Famulak popisał się przepięknym strzałem z dystansu i bramkarz rywali musiał wyjmować piłkę z bramki.

Ostatnie minuty spotkania przebiegły pod znakiem ataków gości. Na szczęście dla rezerw Jan Lechowid skapitulował tylko raz. Marcin Swacha - Sock uderzył z rzutu wolnego i piłka wpadła do bramki. Na więcej nie pozwoliła elbląska obrona i gospodarze zainkasowali komplet punktów.

W następnej kolejce na wyjeździe zmierzą się z Polonią Lidzbark Warmiński.

Olimpia II Elbląg - Granica Kętrzyn 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 - Wierzba (6. min.), 2:0 - Kordykiewicz (19. min.), 2:1 - Turczyn (23. min.), 3:1 - Famulak (71. min.), 3:2 - Swacha - Sock (86. min.)

Olimpia II: Lechowid - Famulak (83‘ Żebrowski), Kottlenga, Milanowski, Kordykiewicz, Wierzba, Filipczyk, Łabecki, Szantyr (64‘ Berdyczko), Gutowski, Kozera