Pierwszy gol Dominika Kozery w II lidze

Elbląg, Pierwszy gol Dominika Kozery w II lidze

Dominik Kozera "na razie" błyszczał w czwartoligowych rezerwach Olimpii Elbląg. W pierwszej drużynie grał głównie "ogony". Dziś otrzymał szansę od pierwszej minuty i zrewanżował się golem. Niestety nie wystarczyło to do wywiezienia przez elblążan z Lubina choćby punktu. Zagłębie II Lubin - Olimpia Elbląg 2:1.

Dominik Kozera w II lidze zadebiutował 20 listopada 2021 r w przegranym 0:1. przez Olimpię meczu z KKS Kalisz. Młodzieżowiec w 89. minucie zmienił Łukasza Sarnowskiego. W większości meczów, w których wystąpił w pierwszej drużynie żółto-biało-niebieskich wchodził na ostatnie minuty meczów. Dziś (26 sierpnia) w meczu z rezerwami Zagłębia Lubin otrzymał szansę gry od pierwszej minuty.

Jego bramka to w zasadzie jeden z niewielu pozytywów po spotkaniu z liderem II ligi. Gospodarze wyszli na prowadzenie po 30 minutach gry. Wojciech Szafranek z bliska pokonał strzegącego elbląskiej bramki Łukasza Łęgowskiego. Kilka minut później Maciej Famulak pognał skrzydłem, dośrodkował prosto do Dominika Kozery. Młodzieżowiec wykorzystał sytuację i cieszył się ze swojej pierwszej bramki w II lidze.

Dość długo mogło się wydawać, że ten gol będzie na wagę jednego punktu dla Olimpii. W drugiej części meczu obie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji. Już w pierwszych minutach po wznowieniu gry Łukasz Łęgowski obronił strzał Pawła Kruszelnickiego. Olimpijczycy próbowali szczęścia ze stałych fragmentów. Chyba najlepszą sytuację miał Kacper Szczudliński, jednak bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać.

W 85. minucie rezerwy Zagłębia odzyskały prowadzenie. Wprowadzony po przerwie Dawid Gruszecki wykorzystał podanie Daniela Dudzińskiego i ładnym strzałem pokonał elbląskiego bramkarza.

W następnej kolejce podopieczni Przemysława Gomułki na własnym boisku podejmą GKS Jastrzębie.

Zagłębie II Lubin - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Szafranek (30. min.), 1:1 - Kozera (37. min.), 2:1 - Gruszecki (85. min.)

Olimpia: Łęgowski - Sarnowski, Szczudliński, Kuczałek, Jakubczyk, Famulak, Spychała, Yatsenko (82‘ Jóźwicki), Senkevicj, Stefaniak (76‘ Bartoś), Kozera (76‘ Kardyś)