Sparingowa porażka z Arką

Elbląg, Sparingowa porażka z Arką

W sparingowym meczu Olimpii Elbląg z Arką Gdynia lepsi okazali się pierwszoligowcy. Mimo ambitnej gry, Olimpijczycy zdobyli tylko jedną bramkę.

W ramach grudniowego zgrupowania pomiędzy jesienną, a wiosenną rundą II ligi, Olimpia Elbląg rozegrała dziś (7 grudnia) towarzyski mecz z Arką Gdynia. Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni bardziej skuteczni byli gospodarze, którzy trzykrotnie pokonali bramkarza elbląskiego zespołu.

W pierwszych 45 minutach meczu goli nie oglądaliśmy. Strzelanie dość niespodziewanie rozpoczął... zawodnik testowany w Olimpii, który w 49. minucie pokonał strzegącego bramki gdynian Kacpra Krzepisza. Potem na listę strzelców wpisywali się już tylko gospodarze. W 58. minucie Mateusz Kuzimski pokonał bramkarza Olimpii, kilka minut ten sam zawodnik znalazł się „sam na sam“ z elbląskim bramkarzem i wyprowadził Arkę na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił Martin Dobrotka strzałem głową w 70. minucie meczu.

- Uważam, że był to bardzo dobry mecz z naszej strony. Dziś w pierwszej połowie zobaczyliśmy Olimpię, która dominuje, stwarza sytuacje. Po 10 sekundach powinno być 1:0, a po kolejnych 10 minutach - 2:0. To jest nasz cel: żeby zdominować przeciwnika, który wyszedł bardzo mocnym składem - mówił Przemysław Gomułka, trener Olimpii dla klubowej telewizji. - Na początku drugiej połowy znów dominujemy, strzelamy bramkę. Później to Arka, która zmieniła w przerwie 11 zawodników, była drużyną dominującą

W najbliższą sobotę Olimpijczycy w Elblągu podejmą czwartoligowy Jaguar Gdańsk. Przypomnijmy, że podopieczni Przemysława Gomułki w trakcie tego zgrupowania zmierzyli się z występującymi w IV lidze rezerwami Olimpii. 7:0 wygrali drugoligowcy.

Wczoraj (6 grudnia) Olimpia Elbląg ogłosiła przedłużenie kontraktów Łukasza Sarnowskiego i Marcina Czernisa. Młodzieżowcy przy A8 zostaną do czerwca 2024 roku.

Kolejny mecz z Arką Gdynia - w ramach „właściwych“ przygotowań do rundy wiosennej - 21 stycznia przyszłego roku we Władysławowie Cetniewie. Tydzień później żółto-biało-niebiescy zmierzą się z trzecioligowym Sokołem Ostróda.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 - testowany (49. min.), 1:1 - Kuzimski (58. min.), 2:1 - Kuzimski (65. min.), 3:1 - Dobrotka (70. min.)

Olimpia: Łęgowski, Piekarski, Sarnowski, Kuczałek, Gorzycki, Czernis, Stefaniak, Jakubczyk, Senkevich, Famulak, Stasiak Grali także: Olbryś, Wierzba, Filipczyk, test., Branecki, Rajch, Milanowski, Danilczyk, Turzyniecki