UWAGA!

Żółto-biało-niebiescy przygotowują się do powrotu na boisko

 Elbląg, Olimpijczycy szykują sie do powrotu na boiska II ligi
Olimpijczycy szykują sie do powrotu na boiska II ligi (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Szczegółowe ankiety na temat zdrowia, potem treningi w coraz większych grupach – tak piłkarze Olimpii Elbląg przygotowują się do powrotu na boisko. Jeżeli sezon zostanie wznowiony, to mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności. Niewykluczone, że mecze żółto-biało-niebieskich będą transmitowane.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że planuje dokończenie bieżącego sezonu II ligi. Planowane jest rozegranie „brakujący” 12 kolejek oraz meczów barażowych. 23 kolejka spotkań miałaby być rozegrana 30/31 maja lub 6/7 czerwca.

Jak do nowego sezonu przygotowuje się Olimpia Elbląg? - Przez 14 dni będziemy ściśle kontrolować zdrowie zawodników. Piłkarze wypełniają ankiety, odpowiadają w nich na pytania dotyczące temperatury, aktywności, czy mają jakieś objawy koronawirusa, jeśli tak to jakie. Każdy wierzy, że zawodnik w II lidze jest profesjonalistą i dba o swoje zdrowie. Piłkarze mają zajęcia indywidualne, dostali plany treningowe i je realizują – wyjaśniał Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Piłkarze, sztab szkoleniowy i osoby zaangażowane w organizację meczu miałyby przejść także testy na koronawirusa. Na razie jednak nie wiadomo, kto miałby za nie zapłacić. W Ekstraklasie takim testom miałoby być poddane 50 osób z każdego klubu, można przypuszczać, ze w II lidze liczba byłaby podobna lub niewiele mniejsza. Tymczasem cena jednego testu wynosi ok. 600 zł.

Kolejne etapy „odmrażania” sezonu wg propozycji PZPN przewidują treningi w coraz większych grupach. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli i zgodzą się na to władze państwowe, liga wznowi rozgrywki 30/31 maja lub 6/7 czerwca. Oczywiście, także w poszczególnych drużynach musi być „wszystko w porządku”.

- Mecze odbędą się bez udziału kibiców, z minimalnym udziałem osób, które nie są na nim niezbędne – mówił Paweł Guminiak. - Pomyślimy o transmisjach, konferencjach prasowych on-line.

Sezon zasadniczy kończyłby się do 25 lipca, a 28 i 31 lipca miałyby zostać rozegrane baraże o awans między zespołami z miejsc 3-6. Oznacza to 9 lub 8 (w przypadku wznowienia ligi 6/7 czerwca) weekendów, w których można by rozgrywać mecze. A to z kolei wymusza organizację kilku „piłkarskich śród”. Jeżeli kolejność meczów we wznowionych sezonach będzie zachowana, Olimpia na początek zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama