UWAGA!

Czy warto wynająć kserokopiarkę?

2019-08-23
11:23
 
Elbląg, Czy warto wynająć kserokopiarkę?

Kserokopiarka jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdym biurze, wraz ze skanerem i drukarką zapewniają sprawny obieg dokumentów w każdej firmie. Jednak nie każde przedsiębiorstwo, zwłaszcza na początku swojego funkcjonowania może pozwolić sobie na zakup nowej, profesjonalnej kserokopiarki.

Zakup używanego sprzętu - czy to bezpieczne rozwiązanie?
       Zakup używanego sprzętu biurowego jest zawsze ryzykowny, szczególnie w przypadku, gdy zdecydujesz się na okazyjną ofertę na którymś z popularnych serwisów aukcyjnych. Nie warto ryzykować zakupu tak istotnego dla pracy przedsiębiorstwa sprzętu z niepewnego źródła, ponieważ może okazać się, iż po krótkim czasie kserokopiarka przestanie poprawnie działać i będziesz musiał zakupić kolejną co skończy się stratą pieniędzy i przestojem w płynnym obiegu dokumentów w firmie - przekonuje ekspert z serwisu faxpol.pl.
      
       Nowy sprzęt?
       Czy w takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego urządzenia? Otóż niekoniecznie, wysokiej klasy, profesjonalna kserokopiarka jest ogromnym obciążeniem finansowym a kompaktowy, tani sprzęt zazwyczaj charakteryzuje się niską jakością, może nie nadążać za tempem pracy przedsiębiorstwa i wymagać ciągłych napraw a co za tym idzie, dodatkowego nakładu finansowego. Kredyt na nowy, profesjonalny sprzęt również wydaje się nie być najbardziej korzystnym pomysłem.
      
       Dlaczego warto wynająć kserokopiarkę?

       Coraz częściej stosowanym przez przedsiębiorców rozwiązaniem jest wynajem kserokopiarek (więcej na: faxpol.pl/wynajem-kserokopiarek/) . Dzięki wynajmowi kserokopiarki nie musisz m.in. martwić się o serwis urządzenia czy jego regularną konserwację. Ponadto nie ponosisz jednorazowego wysokiego wydatku, nie inwestujesz także wysokich rat w sprzęt tracący wartość a w cena najmu uwzględnia zazwyczaj całkowity serwis kserokopiarki.
      
       Co zrobić żeby wynająć kserokopiarkę?

       Proces wynajmu kserokopiarki jest niezwykle prosty. Wystarczy znaleźć odpowiadającą nam firmę oferującą wynajem sprzętu biurowego, a następnie skontaktować się z nią. Taka firma powinna wysłać do Ciebie jako potencjalnego klienta swoich pracowników, którzy dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu są w stanie określić potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Na podstawie uzyskanych informacji fachowcy są w stanie dobrać najlepsze urządzenie do Twojego biura czy odradzić kserokopiarkę, która niekoniecznie mogłaby się sprawdzić. Może okazać się, iż urządzenie które według Ciebie idealnie wpasuje się w wystrój Twojego biura i nie zajmie zbyt wiele miejsca tak naprawdę charakteryzuje się niewystarczającymi parametrami dla Twoich potrzeb.
      
       Największe zalety wynajmu kserokopiarki

       Wynajem kserokopiarki posiada wiele zalet, dzięki którym to rozwiązanie jest znacznie bardziej korzystne od bezpośredniego zakupu nowego urządzenia a także bardziej bezpieczne, niż kupienie używanej kserokopiarki w serwisie aukcyjnym. Oprócz podstawowych zalet wynajmu kserokopiarki takich jak profesjonalna pomoc w doborze urządzenia i regularny serwis i konserwacja w cenie najmu korzyści płynące z takiego rozwiązania to:
       - atrakcyjna cena wynajmu kserokopiarki w postaci miesięcznej opłaty abonamentowej oraz kosztów wydruku,
       - możliwość bieżącego kontrolowania kosztów - zazwyczaj wynajmowane urządzenia pozwalają na pełną i regularną kontrolę liczby wykonanych kopii,
       - możliwość odkupienia urządzenia po określonym czasie trwania umowy w atrakcyjnej cenie,
       - kontrola kosztów wydruku,
       - indywidualnie dobrany do Twoich potrzeb okres wynajmu i warunki umowy,
       - serwis wliczony w koszt miesięcznego abonamentu - to firma świadcząca najem ponosi koszty serwisu oraz wszelkich ewentualnych napraw.
      
       Czy są jakieś wady wynajmu kserokopiarki?
       Wynajem kserokopiarki nie ma ukrytych haczyków i charakteryzuje się znaczną przewagą zalet nad wadami. Oczywiście wynajem urządzenia jest stałym, miesięcznym zobowiązaniem finansowym za które musisz zapłacić a umowę podpisuje się zazwyczaj na rok czasu. Dużym atutem takiej współpracy jest fakt, iż firmie wynajmującej kserokopiarkę bez wątpienia będzie zależeć na kontynuacji umowy, więc możesz liczyć na wysokiej jakości, uczciwą obsługę.
      
      

      
       -------------reklama------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama