UWAGA!

Gdzie pożyczyć szybko i bezpiecznie?

2016-10-21
13:17
 
Gdzie pożyczyć szybko i bezpiecznie?

 Zepsuła Ci się pralka i nagle potrzebujesz kupić nową? Masz okazję wysłać dziecko na wymarzone wakacje, ale zaliczkę musisz wpłacić od ręki? Jeśli nie masz oszczędności, możesz pożyczyć pieniądze. Jak tego dokonać szybko i co najważniejsze - z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa?

Sfera bankowa
       W sektorze usług finansowych funkcjonuje wiele różnych podmiotów, od których konsument może pożyczyć pieniądze. Są to przede wszystkim banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Tylko podmioty uprawnione do działalności stricte bankowej mogą udzielać kredytów i przyjmować depozyty. Pozostałe firmy pożyczające pieniądze dokonują pożyczek, na podstawie stosownej umowy.
      
       Zanim zdecydujemy się na kredyt w banku, musimy spełnić szereg wymagań. Konieczne jest posiadanie wymaganej zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty zaciągniętego zobowiązania kredytowego wraz z odsetkami i prowizjami dla banku. Bank sprawdzi również historię kredytowania klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Procedury przypisane do kredytowania bankowego są bardziej skomplikowane niż w przypadku korzystania z pożyczek pozabankowych. Jeśli więc zależy nam na czasie i na jak najszybszym uzyskaniu pieniędzy na dowolny cel, powinniśmy zainteresować się ofertą podmiotów niebędących bankami.
      
       Szybko, ale czy bezpiecznie?
       Z roku na rok rośnie wartość rynku pożyczek gotówkowych udzielanych przez podmioty spoza sektora bankowego. Pożyczamy coraz więcej i chętniej, co potwierdzają doroczne raporty z Biura Informacji Kredytowej. Tylko w I półroczu 2014 roku sprzedaż kredytów gotówkowych i ratalnych osiągnęła poziom ponad 37 mld zł. W I półroczu 2015 roku było to 39,1 mld zł, a w analogicznym okresie 2016 roku 39,569 mld zł.
      
       Na wzrost popularności firm pożyczkowych i ich oferty wśród polskich konsumentów wpływać może i to, że większość z czołowych pożyczkodawców współpracuje obecnie z BIK. W jego bazach znajduje się 3,4 mln pożyczek, które zostały udzielone łącznie 610 tys. pożyczkobiorcom. Najpopularniejsze pozostają przy tym pożyczki do kwoty 1000 zł, których udział w rynku wynosi 43 proc. Takie chwilówki online na Łowcy Chwilówek również cieszą się wśród klientów największym zainteresowaniem i najłatwiej można je zaciągnąć, także w postaci pierwszej, darmowej pożyczki. Ich ofertę można sprawdzić w serwisie http://lowcachwilowek.pl/.
      
       Tam też porównamy dostępne oferty pożyczek i będziemy mogli na tej podstawie podjąć racjonalną decyzję o zaciągnięciu pożyczki.
      
       Zachowajmy zdrowy rozsądek

       Zanim jednak klikniemy na stronie internetowej w przycisk „weź pożyczkę”, powinniśmy zastanowić się, czy jest to oferta dla nas i czy w należyty sposób zabezpieczone zostały nasze interesy. Pożyczkodawca powinien przekazać nam wcześniej ramową umowę pożyczki, abyśmy mogli sprawdzić wszelkie jej warunki. Firma musi rzetelnie informować klientów o wszystkich kosztach odsetkowych i pozaodsetkowych udzielanych pożyczek. Warto zaciągnąć pożyczkę tylko wtedy, gdy wszystkie jej zasady są dla nas jasne i zgadzamy się na jej warunki.
      
------------ Reklama ------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej