UWAGA!

Teraz ja - Przeznacz swój 1 procent! Zainwestuj w Elbląg

Ile osób marzy o tym by, być zwolnionym z opłacania podatków dochodowych, do tego jeszcze wypełnianie Pit-ów i cała ta papirologia. Ale pozostało nam oddanie naszego 1 procenta nie państwu, tylko jakiejś z Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), co może wpłynąć na rozwój naszego miasta.

W tym roku przeznaczenie naszego 1 proc. na jakąś Organizacji Pożytku Publicznego zostało bardzo uproszczone. Nie musimy, jak w zeszłym roku, wpłacać na konto, lecieć jeszcze dodatkowo do banku albo na pocztę i wpłacać z własnej kieszeni naszego 1 proc. podatku. Wystarczy wpisać numer KRS danej Organizacji, a resztę załatwia już urząd skarbowy. Jest to bardzo wielkie uproszczenie dla zwykłego Kowalskiego i ukłon urzędników w stronę społeczeństwa.
     Jedną z prężnie działających OPP w naszym pięknym mieście jest ZHP Hufiec Elbląg. Jak wiemy, celem ZHP jest wychowywanie młodych ludzi. Czym zasłużyli elbląscy harcerze na nasz 1 procent? Wśród wielu akcji, festynów i imprez, które co roku nasi harcerze dla naszego miasta przygotowują już od wielu lat, są m.in.:
     - styczeń: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (Kto nie był przynajmniej na jednym z finałów? Dobrze się bawiłeś? To właśnie harcerze w Elblągu przygotowują WOŚP, z której zebrane pieniądze przeznaczone są na fundacje Jurka Owsiaka i przekazane na pomoc chorym dzieciom)
     - luty-marzec (ferie zimowe) - Nieobozowa Akcja Zimowa (Czy Twoje dziecko było na półkoloniach w swojej szkole zorganizowanych przez harcerzy? Świetnie się bawiło? Na pewno!)
     -1 czerwca (Dzień Dziecka) - Festyn w Krainie Króla Piegusa (już od 27 lat elbląscy harcerze przygotowują dla miasta festyn z okazji Dnia Dziecka, z którego każde dziecko wychodzi z uśmiechniętą buzią oraz zabawką. Świetna zabawa dla tych małych i tych dużych)
     - czerwiec-sierpień (wakacje) - Harcerska Akcja Letnia (Jak co roku również w te wakacje elbląscy harcerze zapraszają na wspólne obozy i kolonie, po których dzieci wracają z miłymi wspomnieniami)
     - listopad - Sprzątanie Świata (Co roku elbląscy harcerze organizują na terenie lasu Bażantarnia sprzątanie świata, na które zapraszani są uczniowie z elbląskich szkół)
     - grudzień - Betlejemskie Światełko Pokoju (Kto nie zna tradycji ognia z Betlejem? To właśnie harcerze dostarczają go do naszych parafii, domów).
     To tylko część inicjatyw elbląskich harcerzy. Myślę, że warto właśnie na ich cele i działania przekazać nasz 1 procent. ZHP jest organizacją, która na swoje działania sama musi pozyskiwać pieniądze. Wszystko to, co robią nasi harcerze, robią charytatywnie, a podziękowaniem będzie oddanie naszego 1 procenta na ich działania statutowe.
     
     Jak przekazać nasz 1 procent?
     Krok 1 - wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1 procent (ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska)
     Krok 2 - wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. W zeznaniu podajemy nazwę organizacji (ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska, dopisując w odpowiednią rubrykę Hufiec Elbląg) oraz numer KRS: 0000271499
     Krok 3 - wypełniony formularz PIT wysyłać do Urzędu Skarbowego
     Krok 4 – 1 proc. należnego podatku na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. Po rozliczeniu podatku urząd skarbowy powiększy zwrot o wpłaconą na nasze konto kwotę.
     
     Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności naszego hufca lub na co zostają przeznaczone pieniądze z podatku, zapraszam na stronę www.zhp.elblag.pl .
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 31
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.4 47 24

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dobre, ale przekazywanie 1 procenta zrobili tak ze odechciewa sie manipulacji przy tym
 • harcerza sie nalezy robia kawal dobrej roboty!!!
 • Noo. .. ja też zachęcam do dawania tego procenta, bo to nie dużo, a jednak robi różnice.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łysa- Sztil xD(2008-02-18)
 • michaela popieram harcerzy bo są naprawdę świetnymi ludźmi i robia dużo dla naszego miasta i nie tylko:) sama kiedyś byłam harcerką, dziś tylko współpracuje. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  michaela(2008-02-18)
 • Chętnie oddam ten procent dla miasta. Warunek: przeznaczyć pieniążki na wynajęcie firmy, która by tak ustawiła światla, aby po ruszeniu można było z dozwoloną prędkością przejechać chociaż dwa skrzyżowania.
 • bardzo dobrze. popieram. Zamiast dawać fiskusowi na pałace, lepiej dać harcerzom i niech dzieciaki podziałają. Przynajmniej pieniądze pójdą na zbożny cel, a nie na limuzyny dla władzy, która na pewno nie wyda tego na naród.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sympatyk(2008-02-18)
 • dokłanie zgadzam sie z przedmowczynia w naszym miescie naprawde widac dzialaenie harcerzy. ..
 • Zadne zhp! Kase dawajcie na Olimpie!
 • Są bardziej potrzebujące organizacje niż ZHP!!! Oni mają kasę - ciągle stoją w sklepach:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbing(2008-02-19)
 • No nie ciągle im malo tylko nie zhp
 • ktoś zazdrości harcerzom tego stania przy pakowaniu zakupów? może tak samemu spróbować. Większość ich zajęć, imprez to naprawdę ciężka praca. Nie zarabiają na tym. A teraz 1% i związana z nim procedura to pestka.
 • jakos nie widze innych organzacji ktore chca pieniadze ale jakos same na siebie nie zarazbiaja. .czy takowa wspomniana wczesniej olimpia pakuje np zakupy? harcerze to robia a za wrzucone pieniadze do puszki maja np dofiannsowane obozy, ale w zamian pakuja zakupy. Czy jakas iinn a organizacja robi tak wiele imrez i festynow? przykladowo wośp jest inicjatywa w elblągu harcerzy pomaga im w tym iwle osob z innych OPP i wolontariuszy ale samo rzygotowanie wośpu to nawet okres 4-5 miesiecy, albo piegus czy ktos organizyje zabawe dla dzieci z okazji ich swieta? wiele osob nie wie ile harcerze wkladalja wysilku i pracy w to co robia. .czesto stawiaja szkole na drugim miejscu a w zamian udzielaja sie przy jakis akl=cjach wspomnianych wyzej
Reklama