UWAGA!

Ściąga portElu. Ferie 2016

2016-01-11
Aktualizowany 2016-01-18 16:21
 
.
.

Ściąga portElu to już swego rodzaju tradycja. Staramy się zebrać najciekawsze propozycje w jednym miejscu. Niedługo rozpoczynają się ferie zimowe, dlatego też postanowiliśmy pomóc Wam w wyborze miejsca dla swojej pociechy na spędzenie przerwy od szkoły. Tylko tutaj znajdziecie najciekawsze propozycje zajęć, które angażują ciało, jak i umysł.

Czas wolny od szkoły nie musi być czasem poświęconym na leniwe przemieszczanie się między czterema ścianami. Z naszą Ściągą możecie wybrać najlepsze propozycje, aby Wasze dzieci jak najlepiej spożytkowały ten okres rozwijając swoje zainteresowania i pasje. Poniżej znajdziecie zestawienie najciekawszych ofert na ferie zimowe 2016, które już lada moment się rozpoczną.
      
       Akademia Sportów Wodnych Grupy Wodnej- przygotowała Wypasione PółZimowisko (2 turnusy)! Warsztaty teatralne- wystąpienia publiczne pod okiem popularnej i lubianej aktorki Jolanty Tadli, warsztaty kulinarne z szefem kuchni oraz oczywiście zajęcia w wodzie - nurkowanie w aqualungu i pływanie... a do tego porządny kurs jazdy na nartach! Przejmujemy dzieci już w godz. 7:00-8:30 (rodzic w dogodnym dla siebie momencie przywozi dziecko), zajęcia kończymy o 18:00! Szczegóły oraz kontakt na stronie.
      
       B&M Tennis Club-
Szukasz aktywnego wypoczynku dla swojego dziecka w zbliżające się ferie? Półkolonie tenisowe z B&M Tennis Club to wspaniała zabawa dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 6-16 lat. Po pierwsze tenis, po drugie tenis, po trzecie też tenis, a co najważniejsze radość Twojego dziecka i wyjątkowe treningi z profesjonalnymi trenerami posiadającymi licencję Brytyjskiego Związku Tenisowego (LTA) i polskiego związku tenisowego. Zajęcia prowadzone są w grupach utworzonych w zależności od wieku i umiejętności. Półkolonie odbywać się będą na terenie klubu B&M Tennis Club w Kazimierzowie. Jedyny w Elblągu, ośrodek tenisowy posiadający hale połączone ogrzewanym domkiem klubowym. Uczestnikom półkolonii zapewniamy dwa posiłki dziennie. Drugie śniadanie oraz zestaw obiadowy składający się z dwóch dań. Podczas całego dnia do dyspozycji dzieci będą ciepłe i zimne napoje. Półkolonie tenisowe kierujemy zarówno dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z tenisem, jak i dla dzieci, które poznały już tajniki tego sportu. Poza treningami Twoja pociecha weźmie również udział w wielu grach i zabawach związanych z piłką nożną, unihokejem czy piłką ręczną oraz w wielkim turnieju i może zdobyć tytuł mistrza półkolonii! Cena 425 zł/os. Więcej informacji i rezerwacje na stronie oraz pod numerem tel. 510-520-283 lub 504-184-916.
      
       Biblioteka Elbląska- Planując wypoczynek podczas ferii zimowych, zapoznajcie się z ofertą zajęć przygotowanych dla najmłodszych w oddziałach dziecięcych Biblioteki Elbląskiej. Zamiast siedzieć w domu, przyjdź do biblioteki! Szczegółowy plan poszczególnych oddziałów oraz kontakt znajdziecie w artykule.
      
       Centrum EduFun- zaprasza na edukacyjne półkolonie! Doświadczenia, eksperymenty, prawdziwe naukowe szaleństwo! Robotyka – Projektowanie: dowiedz się, jak zbudować robota, który zrobi, co mu każesz! Naucz się go programować tak, by reagował na światło, dźwięk i ruch. Przygotowaliśmy dla Ciebie niespodziankę! To humanoidalny robot Darwin Mini – programowany za pomocą aplikacji w telefonie. Tańczy i zachowuje się prawie tak jak Ty! Robotyka Malucha: jeśli uwielbiasz klocki Lego to nasze ferie są dla Ciebie! Bawiąc się zestawem We Do zbudujesz niepowtarzalne, kolorowe roboty, które ożyją, a Ty nauczysz się je programować. W programie m.in. ogromne zoo z robo-zwierzątkami, mecz piłkarski oraz misja na Marsa w poszukiwaniu zaginionego robo-skarbu! Fabryka Młodego Chemika: zapraszamy do laboratorium chemicznego, pełnego kolorowych mikstur, odczynników oraz innych skarbów! Wybuchy, substancje zmieniające swój kolor oraz zapach, samodzielnie wykonane piłeczki kauczukowe, kredki, świeczki- to dopiero początek chemicznych niespodzianek, które dla Ciebie przygotowaliśmy.Laboratorium Malucha: kosmiczne glutki– skąd się wzięły i jak je zrobić? Mydełka– mogą być niepowtarzalne, gdy sam je stworzysz! Zaczarowane brokatowe kredki – to również będzie Twoje dzieło! Mussujące kostki kąpielowe – i na to zdradzimy Ci nasz przepis! Na uczestników półkolonii czekają również dodatkowe atrakcje! Szczegóły na stronie i naszym profilu.
      
       CSB- Wzorem ubiegłych lat w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w czasie ferii zimowych 2016 r. odbywać się będzie cykl bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci. Zajęcia z tenisa stołowego, piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, kick-boxingu czy judo prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów. Ponadto w restauracji znajdującej się na terenie hali CS-B sprzedawane będą, w cenie 8 zł, obiady przygotowane z myślą o dzieciach uczestniczących w zajęciach. Drugi tydzień ferii obfitował będzie w emocjonujące turnieje tenisa stołowego, piłki nożnej, ręcznej oraz siatkowej. Nie może Was zabraknąć! Dzienny program zajęć można znaleźć na stronie. Wszystkie dzieci, które cenią sobie dobra zabawę serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych zajęciach!
      
       Edun–
zaprasza na półkolonie zimowe 2016, które sprawią, że ferie zimowe staną się niezapomniane! Nasze półkolonie zimowe będą odbywały się w dwóch turnusach: 25.01.2016-29.01.2016, 01.02-05.02.2016, w małych grupach, od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-17.0008.00-17.00 FREE. Nasze turnusy przewidują: wycieczkę do JUMPCITY w Gdyni i do Wydziału Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, wyjście na lodowisko: festyn lodowy, wyjście na basen CRW Dolinka: 2 godziny gier i zabaw w wodzie, wyjście do kina na warsztaty i seans filmowy (nowości filmowe!), wyjście na Górę Chrobrego na Snotubbing: zjazdy na sliderach lub gumowych pontonach, warsztaty plastyczno-artystyczne: kreatywne pobudzanie wyobraźni dzieci, zabawy edukacyjne: gry planszowe wielkoformatowe, zajęcia językowe: nauka angielskiego w trakcie zabaw i gier, zabawy z konsolą Microsoft Xbox One Kinect- rozwijanie zdolności psychoruchowych dzieci - Nowe Gry!, "Show time" - zabawa przy muzyce. Każdy uczestnik naszych półkolonii zimowych otrzyma dyplom i upominek! Cena półkolonii 399 złotych obejmuje: realizację programu, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad w jednej z restauracji na Starym Mieście, napoje i herbata bez ograniczeń, słodki podwieczorek, atrakcje dodatkowe, ubezpieczenie NNW. Opiekę nad dziećmi sprawować będzie wykwalifikowana kadra trzech wychowawców kolonijnych! Gwarantujemy Państwa dzieciom świetną zabawę, moc wrażeń w miłej atmosferze i bezpiecznych warunkach. Zapisy i informacja tel: 55-621-29-2855-621-29-28, mail: elblag@edun.pl.
      
       Empik School- Zimowisko Winter`s Cool With Empik School, czyli Ferie z J. Angielskim to nie tylko gwarancja dobrej zabawy i szlifowanie języka obcego, ale także odciążenie rodziców od ciągłego odpowiadania na trudne pytania. Zamiast nudzić się w domu- dzieci, pod opieką lektora, będą m.in. zgłębiać tajniki kosmosu i przeprowadzać wywiad z kosmitą, poznawać zjawiska atmosferyczne i skalę Beauforta oraz zwyczaje różnych zwierząt, poszukają odpowiedzi na nurtujące je pytania: dlaczego wulkan wybucha, a serce bije, dlaczego gwiazdy świecą, a samolot lata, skąd się bierze prąd oraz wiele innych. A to wszystko. w j. angielskim! Rozbudzimy: dziecięcy entuzjazm oraz ciekawość świata, pasję naukową i podróżniczą, motywację do nauki języków obcych,zainteresowania muzyczne i plastyczne. Zapewnimy: mnóstwo wrażeń, wykwalifikowanych i kreatywnych lektorów, profesjonalną opiekę, przyjazną atmosferę.Zajęcia trwają od 8:00 do 17:00. Dalsze szczegóły w recepcji szkoły pod nr 55-232-70-4955-232-70-49 oraz w siedzibie szkoły przy ul. Armii Krajowej 7-8 (koło czołgu). Więcej informacji na stronie.
      
       FanRobot- Nauka i Zabawa- półzimowisko z robotami Lego to 5 dni spędzonych na wspaniałej zabawie połączonej z poznawaniem świata nauki. Zbudujemy roboty, które jeżdżą, strzelają do celu a nawet gryzą. W programie również dodatkowe atrakcje: wycieczka do AquaParku w Sopocie, niesamowite eksperymenty, lodowisko, kino, gry planszowe znane z reklam TV. Po feriach zapraszamy na regularne zajęcia z robotyki oraz eksperymenty dla młodych naukowców. Terminy półzimowiska: I tydzień: 25-29.01.2016, II tydzień: 01-05.02.2016 w godz. 7:30-16:30. Więcej informacji na stronie oraz pod numerem telefonu: 517-03-02-02.
      
       Kino Światowid- Przez dwa tygodnie ferii w Kinie Światowid najmłodsi będą mogli skorzystać z oferty warsztatów plastycznych połączonych z pokazami filmowymi. Codziennie proponować będziemy inny film i inne warsztaty, rodzice będą mogli zdecydować się na cały pakiet bądź pojedyncze zajęcia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jest również możliwość skorzystania tylko z projekcji filmowych. Warsztaty dla dzieci od lat 6. odbywać się będą przez dwa tygodnie codziennie o godz. 10.00. Proponujemy zajęcia z rękodzieła a wśród nich m.in. projektowanie strojów (z papieru), zdobienie toreb materiałowych, koralikowe obrazki, bałwanki ze skarpetek i inne. Koszt zajęć: 20 zł (warsztaty + film), 10 zł (sam film). Więcej informacji na stronie lub pod nr tel. 55-611-20-5655-611-20-56.
      
       Kościół Chrześcijan Baptystów w Elblągu- zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na chrześcijańskie półkolonie sportowo-językowe „Elbląg Winter Camp", które odbędą się w dniach 25-29 stycznia 2016 r. Atrakcją wypoczynku będzie udział 8-osobowej grupy młodzieży z Irlandii. Koszt udziału wynosi 60 zł. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, codziennie w godzinach od 9 do 17. W programie m.in. gry, zajęcia plastyczne, muzyczne, nauka angielskiego, historie biblijne. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej lub pod numerem telefonu 508-518-529.
      
       Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu- zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia w ramach Ferii 2016 pod nazwą „Ferie na sportowo - Bezpiecznie i Zdrowo”. W programie : zajęcia sportowo-rekreacyjne na lodowisku, festyny łyżwiarskie, turnieje mini hokeja, sportowe szkolenie strzeleckie „Szukamy snajpera”, zajęcia taneczno-fitnessowe – „SALSATION, Akademia Tenisa Stołowego, szkolenie bokserskie. Podsumowanie Ferii 2016 – ICE PARTY. Wszystkie zajęcia koordynuje Dział Organizacji Imprez MOSiR tel. 55-625-63-0655-625-63-06, tel. kom. 609-112-009609-112-009, mail: imprezy@mosir.elblag.eu. Szczegółowy program znajduje się na stronie MOSiR w zakładce Ferie 2016.
      
       Olimpia Elbląg- Akademia Piłkarska ZKS Olimpia Elbląg zaprasza dzieci w wieku 7-9 i 10–12 lat do udziału w półzimowisku piłkarskim, które odbędzie się w terminie 1–5 luty 2016. Zajęcia odbywać się będą codziennie od godziny 8 do 15. Uczestnikom zapewniamy: wyżywienie, zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów/wychowawców, koszulka treningowa, treningi piłkarskie na hali sportowej, profesjonalny sprzęt treningowy, zajęcia na ściance wspinaczkowej, zajęcia na pływalni, zajęcia na lodowisku, wyjście do kina, gry komputerowe,zręcznościowe i planszowe w czasie wolnym. Koszt udziału 370 zł. Dla dzieci zrzeszonych w Akademii Olimpii Elbląg - 320 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres koordynator@zksolimpia.pl. W treści zgłoszenia proszę podać imię i nazwisko, wiek dziecka oraz telefon i adres e-mail do kontaktu na który zostaną przesłane wszystkie informacje. Więcej informacji po numerem telefonu: 500-167-363 lub 510-196-455.
      
       Pracownia Plastyczna Inveni/Ryt-
Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, które zostają w domu podczas ferii zimowych, będą przed lub po wspólnym wypoczynku z rodzicami, na kolejną edycję Ferii w pracowni plastycznej. Na pewno nie będziemy się nudzić! Mnóstwo zadań zróżnicowanych technicznie, bogactwo tematów, narzędzi i materiałów to gwarancja fantastycznej zabawy. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-18 lat, które chcą w twórczy sposób spędzić przynajmniej część ferii. Warsztaty odbędą się w dniach od 25.01.2016 do 29.01.2016 - turnus I oraz od 1.02.2016 do 5.02.2016 - turnus II, w godzinach od 9.00 do 14.00. W programie między innymi; grafika warsztatowa (linoryt, drzeworyt, akwaforta), małe formy rzeźbiarskie (glina, gips, papier), nauka wykonywania naczyń na kole garncarskim, ulubiony przez uczestników poprzednich warsztatów, blok zabaw arte-terapeutycznych, "białe szaleństwo" (rzeźba w śniegu przy sprzyjającej pogodzie), recyclingArt, malarstwo, rysunek oraz historia sztuki - wielcy mistrzowie i ich dzieła. Koszt warsztatów: 470,00. W cenie : materiały potrzebne do realizacji zadań, ciepła herbata, słodka niespodzianka, wyjście do Galerii El. Więcej informacji na stronie. Tel: 606-481-828606-481-828.
      
       Sekcja Zapaśnicza ZKS Olimpia w Elblągu- zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów na nieodpłatne zajęcia sportowe-treningowe podczas ferii zimowych. Zajęcia odbywają się codziennie od wtorku do piątku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu w godzinach 11.00-13.00.
      
       Szkoła Tańca Broadway- zaprasza dzieci w wieku szkolnym do udziału w atrakcyjnym i aktywnym programie „Zima 2016” realizowanym podczas zbliżających się ferii zimowych. Program dla dzieci odbywać się będzie w obydwu tygodniach ferii od poniedziałku do piątku. Dzieci można przywozić do Szkoły Tańca Broadway już od godziny 6.50. W programie rekreacyjnym organizatorzy przewidują: ściankę wspinaczkową, rekreację w gospodarstwie agroturystycznym, ognisko, zjazd na sankach, basen, kino, zabawę w zamkniętych placach zabaw, squash, pidżama party i noc bajek. Dzieci biorące udział w programie mają zapewnione: ubezpieczenie, drugie śniadanie, obiad, przejazdy, udział w rekreacji, nagrody rzeczowe za udział w konkursach realizowanych podczas ferii, pidżama party bez dodatkowych opłat. Z Kartą Dużej Rodziny 10 proc. zniżki, a jeśli posiadasz kartę sportową dla dziecka, zaoszczędzisz nawet 120 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w Szkole Tańca Broadway, tel. 55-236-92-8255-236-92-82, 606-716-626606-716-626 (od 10.00), e-mail: broadway@taniec.elblag.pl lub na stronie.
      
       Szkoła tenisa & Squash Score- ogłasza zimowy nabór na zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w różnym wieku. Osiągnij z nami swoje postanowienia noworoczne w przyjemny sposób. A jeśli twoje dziecko nie ma planów na ferie zapisz je na półzimowisko w mieście pełne atrakcji. Turnus półzimowiska sportowego rozpocznie się 25 stycznia i potrwa do 29 stycznia. Poza grą w tenisa i squasha organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji. Cena: 395 zł. Cena: 380 zł dla dzieci, które brały udział w półkoloniach, półzimowiskach lub obozach organizowanych przez Score. Szczegóły pod nr 695-447-385695-447-385, w artykule lub na stronie.
      

       Zapraszamy innych do przedstawienia swojej oferty. Wystarczy napisać na
milosz@portel.pl
      
      
       ---reklama---

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • :-( ceny :-( przy 2 dzieci nie do przyjęcia :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  0
  Zasmucona(2016-01-11)
 • Ja proponuję żeby władze miasta rozpatrzyły przydzielenie więcej środków na półzimowiska w szkołach. Moje dzieci idą już drugi rok ale te stanie w kolejkach od 6.oo rano jest poniżające!!!!Muszę tego dna wziąć urlop w pracy żeby stać w kolejce jak za komuny i jeszcze drżeć czy starczy dla nie karty. .. .. a rodzice dzieci z MOPSU mogą się w tym czasie wyspać bo karta dla nich czeka bez kolejki!!!!!Paranoja!!!Półzimowiska/półkolnie naprawdę są bardzo fajnie zorganizowane i niedrogie:)
 • Ja to samo mialam i inni rodzice, stalam od 7 ale dla mops sa miejsca, nadze dzieci widac sa gorsze, ale tak niestety jest. Znalazlam lepsze miejsce niz szkola z mops i moje dziecko znowu chce tam na wakacje byc.