UWAGA!

Warsztaty Damy Radę, czyli jak opiekować się obłożnie chorym

 Elbląg, Warsztaty Damy Radę, czyli jak opiekować się obłożnie chorym

25 lutego w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” na ul. Toruńskiej odbędą się bezpłatne warsztaty poświęcone opiece domowej nad osoba przewlekle chorą.

Czy potrafią Państwo wyobrazić sobie sytuację, kiedy w Państwa rodzinie pojawia się małe dziecko? Czy chociaż mały nieporadny kotek? Muszą się Państwo nim zajmować i otaczać troską, ale czerpią Państwo przyjemność z radosnych uśmiechów i wspólnych chwil. Po czasie Maluch wyrasta na radosnego chłopca, a mały kotek na dużego słodkiego futrzaka.
       A teraz proszę wyobrazić sobie inną sytuację – nagle, na skutek udaru, wypadku czy powikłań po prostym zabiegu w Państwa rodzinie pojawia się osoba obłożnie chora. Niesamodzielna, niemobilna i zagrożona odleżynami. Co robić? Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu?
       Właśnie to konkretne pytanie zadają sobie dziesiątki rodzin w Polsce. Na co dzień nie widać ich, nie wychodzą ze swoim podopiecznym na spacer, nie przechwalają się ich zdjęciami na komórce czy portalach społecznościowych. Są ze swoim problemem bardzo często sami, zagubieni i nieporadni. Sytuacja kryzysowa utrzymuje się latami, a z czasem, z osób opiekujących się, sami stają się tymi, którzy potrzebują opieki i wsparcia.
       Zdając sobie z tego sprawę postanowiliśmy im pomóc. Fundacja Razem Zmieniamy Świat od kilku lat realizuje program społeczny Damy Radę, skierowany do opiekunów osób przewlekle chorych. Wspieramy ich merytorycznie, oferując pomoc uszytą na miarę ich potrzeb. Oprócz strony internetowej przygotowaliśmy bezpłatne poradniki, a także nagraliśmy filmy instruktażowe. I co najważniejsze - organizujemy w całej Polsce bezpłatne warsztaty stacjonarne, na których opiekunowie osób obłożnie chorych mogą spotkać się z naszym ekspertem i nauczyć się m.in. jak pielęgnować chorego by uniknąć odleżyn, jak bezpiecznie przemieszczać.
        
       W Elblagu warsztay odbęda się 25 lutego, godz. 16-19, w Domu Pomocy Społecznej  na ul. Toruńskiej 17. Więcej informacji pod nr tel. 801 105 555. Zgłoszenia przyjmowane do 22 lutego.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama