UWAGA!

Będą liczyć samochody

 Elbląg, Będą liczyć samochody
fot. arch. Anna Dembińska

Właśnie rozpoczęło się liczenie samochodów, które jeżdżą po drogach województwa. Jak podaje TVP Olsztyn to od jego wyników uzależnione są m.in. remonty dróg i przebudowa skrzyżowań.

O generalnym pomiarze ruchu na 2015 rok poinformował rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki.
       - Liczenie pojazdów poruszających się po drogach krajowych w województwie warmińsko-mazurskim odbywać się będzie w 93 punktach pomiarowych — powiedział Karol Głębocki i dodał, że wyniki tego liczenia zostaną wykorzystane przy podejmowaniu decyzji dotyczących m.in. budowy nowych dróg, przebudowy skrzyżowań i utrzymania sieci drogowej.
       Generalny pomiar ruchu wykonywany jest co pięć lat. Liczone są w nim zarówno samochody osobowe, ciężarówki (z rozróżnieniem na ich masę oraz to, czy mają przyczepy), autobusy, ciągniki rolnicze, a także rowery. Liczenie odbywa się zarówno w dzień, jak i w nocy - czytamy na stronie TVP Olsztyn. - Z danych przekazanych przez Karola Głębockiego wynika, że na Warmii i Mazurach najbardziej obciążoną ruchem drogą jest „siódemka”, na której średnie natężenie ruchu kształtuje się na poziomie kilkunastu tysięcy pojazdów na dobę. Największe natężenie ruchu na tej drodze zanotowano na odcinku Elbląg-Pasłęk, gdzie w 2010 roku przejeżdżało tam średnio na dobę 18,4 tys. pojazdów.
      
       źródło: TVP Olsztyn

      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama