UWAGA!

Były szef sztabu dywizji NATO oskarżony

 Elbląg, Były szef sztabu dywizji NATO oskarżony
(fot. portEl.pl)

Do sądu w Grudziądzu trafił akt oskarżenia w sprawie pułkownika Roberta O., byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblagu – informuje „Gazeta Wyborcza”. Mężczyzna miał proponować seks 14-latce. Grozi mu do trzech lat więzienia.

 Sprawa dotyczy wydarzeń z lipca ubiegłego roku. Rober O., wówczas szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód, który stacjonuje w Elblągu, został zatrzymany przez policję niedaleko mostu na Wiśle w Grudziądzu, gdzie miał być umówiony z 14-latką. Jak nieoficjalnie informowało RMF FM, mężczyzna został namierzony przez "łowcę pedofilów", czyli kogoś, kto podszywając się pod osobę małoletnią umawia się na spotkanie z przestępcą, po czym zawiadamia policję.
       Wojskowy usłyszał wówczas zarzut "nakłaniania osoby małoletniej do obcowania płciowego". Teraz wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu skierował w tej sprawie akt oskarżenia do grudziądzkiego sądu. Robertowi O. grozi do 3 lat więzienia.
       Pułkownik w dniu zatrzymania został odwołany przez ministra obrony narodowej z funkcji szefa sztabu wielonarodowej dywizji NATO, stacjonującej w Elblągu i przeniesiony do rezerwy kadrowej. Jego miejsca na stanowisku szefa sztabu zajął wówczas generał brygady Adam Joks. 
      
       Źródło: Gazeta Wyborcza
      
      

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Takie czasami mamy efekty bywania w tzw. Wielkim Świecie gdzie dominują lużnie zasady współżycia seksualnego. Pułkownik przecież sporo przebywał poza granicą Polski. Łowcy nie działają na oślep, musiał często bywać na tym czacie interesując się akurat tą grupą wiekową. Na jaki krok zdecydowała się małżonka tego pana?
 • Re,erwa kadrowa to się składa z takich ludzi?
 • dzisiejszy świat facetów, a coraz mniej mężczyzn, karać każdego pedofila adekwatnie do czynu, zbyt dużo dzieci stają się ofiarami pedofilstwa, ,zamknąć takiego śmiecia, by nigdy nie wyszedł na wolność i niech go pieprzą współwięźniowie, ,gdyby to ode mnie zależało ten świat na mojej ziemi by nie istniał, wybiłabym wszystkich co do nogi, takie śmiecie nigdy nie powinni chodzić po ziemi, nigdy
 • No tak pedofile to tylko mezczyzni???Nie poswieca sie tematu pedofili kobiet a takie przypadki sa rowniez gdzie dzieci sa ofiarami przemocy seksualnej wlasnie przez kobiety.Takich przypadkow jest procentowo mniej i rzadko wykrywalne ale kobiety potrafia byc w tym bardziej wyrafinowane i bardziej skryte.Na swiecie dorosłe kobiety takze uwodza 12sto,13sto latkow ale i mlodsze dzieci.
 • Mundurowi w pracy się nudzą. .. .dlatego różne głupoty do głowy im przychodzą. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  Gagatek(2018-06-03)
 • Dlaczego portel powołuje się na michnikową zakłamaną prasę wybiórczą? Czy nie na innych wiarygodnych mediów?
 • To już lepiej żeby żaden świat nie istniał jak ktoś kogoś by wybijał z satysfakcją...bo kto mieczem wojuje ten od miecza ginie...
 • Hehehe Wybiórcza pieje, a sama promuje LGBT+ i "wychowanie" seksualne dzieci w szkołach. Ach te lewicowe podwójne standardy. ..
 • No niestety musi odpowiednio być ukarany za ten niechlubny czyn bo jak nie to go nic nie nauczy i może gorsze żeczy robić,kara bezwzględnego więzienia,pozbawiwnie wsystkich stopni i funkcji i przyszłej emerytury,tak jak by startował od nowa w życiu,bo jak to się okaże i to mu udowodnią to dewiant,keśli nie to .........
 • Mundurowi tak maja. A strazak z Bema.szczegolnie
 • Czy lowca pedofili podszywajcy sie i prowokujacy do przestepstwa tez pojdzie do wiezienia ?
 • Kazdy trep to powie, ze obecnie WP to nie jest zadna armia i wojsko. Zbieranina nieudacznikow(nie wszyscy) ktorzy dla ratowania sie przed bezrobociem spier. .do woja. Kazdy by tak zrobil, ale prawdą jest, ze jestesmy bezbronni z tą obecna doktryna. .. Niestety smutne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obybezkonfliktu(2018-07-01)
Reklama