UWAGA!

Długi darujemy

"Ponad 600 tys. złotych i 400 zadłużonych mieszkań komunalnych - na tyle władze Braniewa szacują rozmiary biedy mieszkańców" - donosi "Gazeta Wyborcza".

Po abolicyjnych akcjach we Wrocławiu, Toruniu i Wałbrzychu zawieszenie długów mieszkaniowych planują władze 19-tysięcznego Braniewa.
     - Bezrobocie w naszym mieście dochodzi do 30 procent - mówi wiceburmistrz Braniewa Jerzy Welke. - Wielu ludzi jest w takiej sytuacji, że nie widzi najmniejszych szans na wyjście z długów. Chcemy im pomóc.
     W czwartek Zarząd Miasta Braniewa zaakceptował projekt umorzenia 1 kwietnia wszystkich zaległości w opłatach za mieszkania komunalne. Miasto nie zamierza jednak darować długów bezwarunkowo. Każda z osób, która zwróci się do miasta o darowanie długu, będzie musiała podpisać zobowiązanie, że w zamian za zawieszenie jej zobowiązań będzie regularnie uiszczać opłaty za mieszkanie. W przeciwnym wypadku po roku dług zostanie odwieszony. (...) Ułaskawieniam ma zostać objętych około 400 braniewskich rodzin. (...) Zarząd przygotował również pakiet ulg - wynoszących nawet 95 procent wartości lokalu - dla osób, które zdecydują się wykupić mieszkania na własność. (...) Propozycje zarządu trafią na sesję Rady Miasta, która odbędzie się pod koniec marca".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Prima Aprilis?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pierwszy Kwiecień(2001-03-12)
 • niezly pomysl, wladze elblaga pomyslcie o tym ...
 • To jest trochę niesprawiedliwe...a co z biednymi, bezrobotnymi, zadłużonymi mieszkańcami budynków należących do spóldzielni mieszkaniowych? Ale ogólnie pomysł fajny
 • hmm pomysł dobry, ciekawe jak będzie z realizacją. Coś mi to za słodko pachnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-12)
 • Ale ze mnie idiota! Mało zarabiam, niedojadam, ciułam na czynsz, ale płacę! Nie mam zaległości. Sąsiad nie płaci, ale jezdzi Mercedesem. Teraz i ja poszedłem po rozum do głowy. Koniec! Przestaję płacić czynsz. Miasto za mnie zapłaci a ja będę jeżdził nowym samochodem. Kupię go na raty... wynoszą tyle ile czynsz. Mieszkaniec zasobów komunalnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Już nie głupi.(2001-03-13)
Reklama