UWAGA!

Głos Elbląga: Upada „Plastyk”

„Skończyły się możliwości dalszego funkcjonowania spółdzielni „Plastyk” w Elblągu. Firmę czeka już tylko likwidacja bądź upadłość” – czytamy w Głosie Elbląga.

„Spółdzielnia Przemysłu Skórzanego „Plastyk” chyliła się ku upadkowi przez wiele lat. Zmieniali się prezesi, powstawały kolejne programy naprawcze, które jednak tylko wydłużały agonię. Co jakiś czas „na zieloną trawkę” wysyłane były kolejne grupy pracowników. Ale też pustoszały obiekty, które nie przynosząc dochodu stawały się balastem dla firmy. Nie powiodły się też próby sprzedaży hal produkcyjnych, ale z czasem część z nich zdołano wydzierżawić, co pozwoliło trwać na posadach grupie pracowników. (…) Obecnie „Plastyk” ma pokaźne zadłużenie wobec skarbu państwa, co przekreśla szanse dalszego funkcjonowania. (…) „Plastyk” zatrudnia jeszcze 56 pracowników”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak moze upasc cos co juz upadlo dawno dawno? On nie upada, to ostatnie tchnienie.
  • "zmieniali się prezesi..." i łapali w kieszenie kasiorę, chociaż z góry było wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie. Prezes upadającej firmy zarabiał więcej jak wszystkie pracownice, bo dla nich przecież nie było pieniędzy. Ilu to tzw. "uzdrowicieli" dorobiło się na "bidzie"?
Reklama