UWAGA!

Jerzy Wcisła kandydatem PO na europosła

 
Elbląg, Jerzy Wcisła jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na europosła
Jerzy Wcisła jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na europosła (fot. arch. AD)

Szef elbląskiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego znalazł się na wspólnej liście PO województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, bo oba województwa stworzyły dla potrzeb wyborów do Parlamentu Europejskiego jeden okręg wyborczy. Liderem na Warmii i Mazurach jest Paweł Papke, poseł PO, były reprezentacyjny siatkarz i były radny Olsztyna.

Jak poinformowała dziś Polska Agencja Prasowa, formalnie zarządy regionalne PO rekomendowały swoich kandydatów w kolejności alfabetycznej.
       Z województwa podlaskiego do PE kandydują: posłanka Barbara Kudrycka, a także Anna Naszkiewicz, przewodnicząca suwalskiej PO i szefowa Agencji Rozwoju Regionalnego "Ares", Cezary Kisiel, znany z działalności w społecznym komitecie obrony obwodnicy Łomży, starosta siemiatycki Mikołaj Mantur oraz sekretarz powiatu Białystok PO Robert Jóźwiak.
       Z województwa warmińsko-mazurskiego, oprócz Pawła Papke o mandat europarlamentarzysty będą walczyć: radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Bernadeta Hordejuk z Iławy, kierowniczka MOPS-u w Rucianem-Nidzie Monika Cwalińska, starosta ełcki Krzysztof Piłat oraz szef delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu Jerzy Wcisła.
       Formalnie kandydaci są przedstawiani do akceptacji radom regionalnym, ale ostateczną decyzję o układzie list podejmują władze krajowe PO: najpierw zarząd, potem Rada Krajowa Platformy.
      
       źródło: PAP
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • WCISLA wcisnął Elbląg ze swoim kumplem ex-prezydentem i ma awans na europosła ! dziki kraj. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  4
  Andisan(2014-03-04)
 • co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że na PO nie zagłosuję
 • Ma parcie, znów gdzieś się chce wcisłnąć
 • Może by go tak na Krym wysłać.
 • Jak za komuny. W nagrodę, że doptowadzili ( razem z Nowaczykiem ) Elblą i jego finanse, do ruiny. Teraz wysyła się do Unii żeby jeszcze więcej zarabiać i kręcić lody. Trochę przyzwoitości. i chćby pozorów że jesteście normalną partią a nie że liczą się tylko stołki, a ludzie niech idą na szczaw i mirabelki.
 • Gdzie honor? Ludzie już powiedzieli dwukrotnie temu Panu NIE. Nie ma co się dziwić że jest jak jest jak takie typy się pchają do władzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  3
  ToNieNazwiskoToPseudonim(2014-03-04)
 • Sitwa wraca. Najpierw Kluge, teraz Wcisła, a za chwilę pewnie Fasola, Kucharczyk, Lewy i reszta tej bandy.
 • Daleki jestem do sympatii dla PO. Powiem więcej, ja nie cierpię p. Tuska. Za brak konsekwencji i składanie pustych obietnic. Ale to nie jest jeszcze powód, żebym czuł awersję do wszystkich ludzi z PO. Bo, co by nie powiedzieć to p. Wcisła jest akurat dobrym kandydatem na posła do europarlamentu. Albowiem jest kompetentnym i całkiem niegłupim człowiekiem. Przeciwieństwie do innych kandydatów. Lepiej zatem postawić na niego, niż na byłego piłkarza czy niedoszłego aktora. Można kogoś nie lubić i to jest normalne. Ale zawsze lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
 • trzeba zacząć od tego co ten pan zrobił dla naszego miasta moim zdaniem NIC więc o czym mowa czego będzie robił jako europoseł zarabiał przyzwoite pieniądze? moim zdaniem europoseł powinien być tytanem pracy i wzorem do naśladowania czego nie można powiedzieć o tym panu
 • ale tak nieszczęśliwie się składa, że Pan Wcisła nie reprezentuje Pana Wcisły tylko partię PO. I jej założenia programowe pod wezwaniem złotoustego premiera (brak konsekwencji i składanie pustych obietnic) ma realizować. Pech. .. .
 • tam gdzie pieniądze tam musi być wcisla, a najgorsze jest to, ze ciemny lud na niego zaglosuje :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  3
  nowaczek(2014-03-04)
 • Spojrzcie na stolki jakie zajmuja ci kandydaci. Panstwowe albo samorzadowe. Ech ta Platforma. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  2
  obserwer(2014-03-04)
Reklama