UWAGA!

Kolejne napady po rosyjskiej stronie

 Elbląg, Kolejne napady po rosyjskiej stronie
fot. arch. WS

Kolejne dwa ataki na Polaków po rosyjskiej stronie przejścia granicznego Grzechotki-Mamonowo. Do szpitala trafił ciężko pobity 67-letni kierowca. Inny mężczyzna zdołał wyrwać się napastnikom, ale też został ranny. - Razem z policją z obwodu kaliningradzkiego szukamy sprawców - mówi Wirtualnej Polsce sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z KWP w Olsztynie. Podobnie było ponad tydzień temu - wtedy też zaatakowano trzech mieszkańców województwa.

To były dwa różne zdarzenia. W pierwszym przypadku grupa napastników chciała pobić kierowcę z Polski kijem, bo nie chciał on zapłacić 100 dolarów haraczu. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego został ranny, kiedy wsiadał do auta, aby uciec. Mniej szczęścia miał 67-latek z okolic Lidzbarka Warmińskiego, który podczas napadu doznał poważnych urazów głowy. - Opatrzono go jeszcze po stronie rosyjskiej. Kiedy tylko poprosił o pomoc naszych pograniczników, natychmiast wezwano karetkę. Mężczyzna trafił do szpitala w Elblągu - dodaje sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela.
       Polska policja o atakach poinformowała służby konsularne oraz policję z obwodu kaliningradzkiego. Wyjaśniane są też motywy działania bandytów.
       To już kolejne napady na Polaków w obwodzie kaliningradzkim w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu zaatakowano co najmniej trzech kierowców i zniszczono im samochody. Wcześniej takich incydentów nie odnotowywano przez pięć lat.
       Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w poniedziałek czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z atakami na Polaków.
       - Są dopiero przesłuchiwani - mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Balcer z biura prasowego CBŚP.
       Śledczy tłumaczą, że nie wiedzą, czy można łączyć wszystkie sprawy. Grup napadających na Polaków mogło być więcej.
       - Prosimy o kontakt wszystkie osoby, który zostały okradzione lub pobite w obwodzie kaliningradzkim, a do tej pory tego nie zgłosiły - apeluje sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z warmińsko-mazurskiej policji.
      
       źródło: Wirtualna Polska
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zamknąć te GRANICE w pioruny !!! przecież tam jest jeszcze dzicz, niektórzy nie rozumieją cywilizowanego świata. Powyzszy tekst idealnym dowodem. Niech sobie tam siedzą towarzysze w swoim obwodzie-kołchozie, i będzie spokój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64
  19
  jakcenty(2015-04-01)
 • zamknąć tą granice!!!! po co nam tu ruski? żadnych korzyści z tego nie ma, a tyle co oni rubli tu zostawią to śmiechu warte.
 • Oczywiście, zamknąć i uszczelnic granicę, bo zaczną sie bawić w zielonych krasnali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  16
  grzybsromotnik(2015-04-01)
 • Zamknąć ale w obie strony. Jak biją naszych to nie chcemy tu ruskich!!!
 • Po stronie Polski postawić karabiny maszynowe, czołgi, piechotę w gotowości bojowej !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  24
  KrólPolski(2015-04-01)
 • nie zamkną granicy, beda jeszcze bardziej kanalowac pasaty z 2 wagonami peta i przelanym karniestrem o 2 litry - traktowac jak bandytow, a Rosjan po raczkach calowac, a te zatrzymania - moim zdaniem to tylko pic na wode dla mediow i opini pubicznej, cos trzeba bylo powiedziec. ..
 • Korea Płn. , Białoruś, Rosja to wspaniałe kraje w których jest ład i porządek, ludziom się żyje dostatnio tylko te wichrzyciele z zachodu czyhają na ich bogactwa i chcą im zburzyć panujący spokój :) A tak na poważnie po co Wy tam się pchacie, po to paliwo żeby zarobić kilka groszy na litrze ? Ludzie opanujcie się niech zamknie Putin tą granicę jak najszybciej "w obawie o dobro swoich mieszkańców" po co jeździcie do tej dziczy wystarczy na nich popatrzeć jak się zachowują na youtube.
 • Rosjanie jak Rosjanie ludzie normalni, to polityka ze leją od tego się zaczyna prowokując
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  4
  zielonykrasnal(2015-04-01)
 • zostawcie w spokoju ruskich bo starym powiedzeniem jest "uderz w stol norzyce sie odezwa" i adekwatnie do sytuacji politycznej "rusz kufno to bardziej bedzie smierdziec" i to na tyle. dziekuje za uwage.
 • to jakaś podpucha-komu jest na rękę, by polacy dorobili na paliwie i fajko/gorzałkach???bywam tam i jest cacy-trzeba być grzecznym u obcych a są tacy co ruskom ubliżają. Za nic nie dostali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  11
  Homik(2015-04-01)
 • zielonykrasnal ma racje. Nie dajcie się im prowokować. Rosjanie są takimi ludźmi jak my. Tylko u władzy mają jeszcze większych bandytów i większy bałagan.
 • że byś wiedział że to rosjanie zostawiają mase pieniędzy w Polsce i wykupują nasz towar, bo ty co ty możesz kupić jak cię nawet na skarpetki nie stać