UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Wg szacunków jest tam min1.5 tony. Logo Ile kosztuje kilogram bursztynu? Bursztyn to piękny szlachetny surowiec wykorzystywany głównie w jubilerstwie. Dla wielu osób zbieranie bursztynu stało się stałym źródłem dochodu. Sprawdziliśmy, ile kosztuje kilogram bursztynu w 2021 roku. Autor: Dominika Sobieraj Dodano: 12.12.2020 Udostępnij:FacebookTwitterEmail Przejdź do komentarzy Należy wiedzieć, że choć cena bursztynu podawana jest zawsze za kilogram, to jest ona tym wyższa, im większe bryłki chcemy sprzedać. Za jeden duży bursztyn dostaniemy o wiele więcej niż za całą torbę małych okazów. Najmniejsze bryłki kosztują zaledwie kilkaset złotych za kilogram, natomiast duże bryły surowca można sprzedać nawet za kilkadziesiąt tysięcy. Ceny znalazłem w sieci "Poniżej przedstawiamy skrótowy wykaz cen. ILE KOSZTUJE KILOGRAM BURSZTYNU W 2021? – dla bryłek ważących więcej niż 0,2 kg 20 000 zł/kg – dla bryłek ważących od 0,1 kg do 0,2 kg 14000 – 15000 zł/kg – dla bryłek ważących mniej niż 0,1 kg 3000 – 7000 zł/kg". Licząc średnio po 10tys/kg wychodzą miliardy PLN. Rzeczywiście nie ma sensu się schylać po takie drobne
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    17
    23
    Cynik(2021-01-13)
  • @Cynik - 1 kg 20k 10kg 200k 100kg 2mln 500kg 10mln Czy miliard bo już się pogubiłem xd
  • @Yyy - Racja. Brak kawy. Poniosło mnie. Przepraszam
  • @Cynik - Słowo klucz to nieopłacalne. Bajki o tonach bursztynu pisane patykiem na wodzie. Koszty wydobycia, spadek wartości bursztynu po rzuceniu takiego tonażu na rynek. To jest dochodowy ale jednak mikro biznes dla prywaciarzy biegającymi po sztormach z latarkami po nocach nie materiał na program Discovery o potężnych złożach bursztynu.
  • @Cynik - Jak może istnieć państwo, które takich nieuków wypuszcza z czwartej klasy podstawówki. Tabliczki mnożenia nie nauczyli się - to normalne. Ale nawet do kalkulatora nie chce im się sięgnąć, uważając, że każden idiotyzm jest powodem do dumy i nadzieją na wysokie stanowisko państwowe. Hashtagi: #prawdziwyPolak
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    entuzjasta(2021-01-13)
  • @entuzjasta - Przeprosił zna błąd następnym razem będzie dokładniejszy a przynajmniej po kawie sprawdzi portel :)
Reklama