UWAGA!

Lotos: sądny dzień Olechnowicza

Elbląg, Prezes Lotosu Paweł Olechnowicz (zdjęcie z archiwum).
Prezes Lotosu Paweł Olechnowicz (zdjęcie z archiwum).

Za Gazetą Wyborczą Trójmiasto: W czwartek rada nadzorcza Lotosu ogłosi wyniki konkursu na prezesa firmy. Wiele wskazuje na to, że stanowisko zachowa obecny szef spółki Paweł Olechnowicz.

O godz. 11 w Warszawie rozpocznie się spotkanie rady nadzorczej kontrolowanego przez skarb państwa koncernu. Cel obrad: zakończenie postępowania konkursowego na prezesa firmy i pozostałych czterech członków zarządu (ds. produkcji, handlu, ekonomiczno-finansowych oraz rozwoju, poszukiwań i wydobycia).
       - Sygnały z ministerstwa skarbu wskazują, że zrealizowany będzie właśnie taki scenariusz - potwierdza nam nieoficjalnie osoba związana z kierownictwem koncernu.
       Byłby to kolejny zwycięsko zakończony kryzys związany z prezesem Olechnowiczem. Ten 57-letni absolwent krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej prezesem Lotosu jest od 2002 r. W kategorii dużych spółek kontrolowanych przez skarb państwa, nikt nie ma tak długiego stażu. Wiele razy plotkowano o jego odwołaniu, zawsze jednak udało mu się zachować stanowisko.
       Ale jedno z naszych źródeł związanych z radą nadzorczą koncernu twierdzi, że zwycięstwo Olechnowicza wcale nie jest pewne. - Wygra Mirosław Bieliński, obecny prezes Energi - twierdzi nasz rozmówca.
       Bieliński jednak stanowczo temu zaprzecza. Wydał nawet w środę specjalne oświadczenie: "Pragnę kategorycznie zdementować te doniesienia. Są to niemające oparcia w faktach spekulacje prasowe. Nigdy nie planowałem udziału we wspomnianym postępowaniu, ani w nim nie uczestniczyłem."
       Lotos jest w końcowej fazie realizacji programu 10+, który ma zwiększyć możliwości przerobu ropy naftowej w gdańskiej rafinerii z 6 do 10,5 mln ton rocznie. Realizacja programu, finansowana głównie przez międzynarodowe konsorcjum 17 banków, kosztuje ok. 5 mld zł. Ostatnie wyniki finansowe firmy były jednak słabe: w I kwartale 2009 r. strata spółki wyniosła niemal 700 mln zł.
      
       Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Olechnowicz musi utrzymać stanowisko by Czyżyk mógł działać z Jantarem. Jak Jantara nie będzie to Elbląg straci prawa miejskie i zostanie zaorany w następstwie czego towarzysz Kozłowski nie zostanie prezydentem Ebowa i nie będzie mógł działać. Oj szkoda by było :-(
 • No proszę, w końcu podaliście źródło informacji. .. Oby tak dalej, bo przecież jedynie jeden artykuł na sto jest u was pisany przez waszych dziennikarzy, a nie wklejany z informacji prasowej miasta lub województwa.
 • Myślę, że mając tyle fartu w życiu (choć nie przeczę, że potrafił pomóc własnemu szczęściu) mógłby pan O. ufundować (prywatnie nawet) jakieś stypendium dla ubogiego ucznia, by mógł on studiować, przeznaczając np. na ten cel 1000 zl miesięcznie przez 5 lat. Wg mnie byłby to gest wart klasy człowieka. A tymczasem żona Krystyna organizuje pokazy fotografii z wycieczek po świecie, tyle ma do zaoferowania mieszkańcom miasta.
 • czyli stolek dozywotni nie tak jak w II lo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tylko pytam(2009-06-26)
Reklama