UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Minister zdecydował: sztab 16 PDZ w Olsztynie

 
Elbląg, Minister zdecydował: sztab 16 PDZ w Olsztynie
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje, że sztab 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zostanie przeniesiony do Olsztyna. I to do końca roku. Dzisiaj tę decyzję podczas uroczystości w Bartoszycach ogłosił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. A to oznacza koniec marzeń elblążan o powrocie sztabu do naszego miasta.

- Dowództwo 16 Dywizji wróci do woj. warmińsko-mazurskiego, bo tu jest jej miejsce. Do końca tego roku ten proces zostanie wypełniony i w Olsztynie, w stolicy woj. warmińsko-mazurskiego będzie funkcjonowało dowództwo 16 Dywizji - poinformował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wizyty w Bartoszycach.

W sobotę, 14 września szef MON wziął udział w Bartoszycach w uroczystym apelu z okazji 100. rocznicy utworzenia 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Kazimierza Jagiellończyka.
      - 16 Dywizja Zmechanizowana dziedziczy tradycje wielu jednostek wojskowych, zaczynając od powstańców wielkopolskich poprzez żołnierzy 1920 roku, żołnierzy 16 Dywizji Piechoty. (…) To są szczytne tradycje. To jest fundament, na którym budujemy dziś morale żołnierzy Wojska Polskiego, żołnierzy którzy są świetnie wyszkoleni, żołnierzy którzy na co dzień ćwiczą razem z żołnierzami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji, którzy uczestniczyli w misjach w: Afganistanie, Iraku, Kosowie, którzy rzeczywiście stanowią chlubę Wojska Polskiego – mówił szef MON przypominając historię jednostki.

Przypomnijmy, że sztab 16 PDZ został przeniesiony w 2017 r. z Elbląga do Białobrzegów pod Warszawą, by ustąpić miejsca dowództwu Międzynarodowej Dywizji NATO Północny-Wschód. Dowództwo 16 PDZ stacjonowało w Elblągu od 1949 roku...

 

Źródło: Na podstawie komunikatu  Ministerstwa Obrony Narodowej

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama