UWAGA!

Nie chcą anten

"Mieszkańcy się boją, franciszkanie uspokajają. Emocje wzbudza pomysł ustawienia anten przekaźnikowych telefonii komórkowej na wieży zabytkowego kościoła franciszkanów w Elblągu". - informuje Dziennik Elbląski.

"Jedna z firm telefonii komórkowej zwróciła się do Kurii Prowincjonalnej Franciszkanów w Gdańsku o pozwolenie na ustawienie anten przekaźnikowych na wieży elbląskiego kościoła św. Pawła Apostoła. Pomysł zbulwersował parafian. - Rzeczywiście były takie rozmowy, ale umowa jeszcze nie została podpisana - potwierdza ojciec Bogdan Wroński, ekonom prowincji. Nie spodobało się to jednak mieszkańcom okolicznych budynków. List protestacyjny lokatorzy wysłali do władz zakonu. Boją się negatywnego wpływu promieniowania na swoje zdrowie."
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ciekawa jestem ilu z tych protestujących ma komórki....
 • I jak zwykle protesty mieszkańców zostaną zignorowane, a klechy będą trzepać kasiorę.
 • MILCZ NEMO JAK MASZ GŁUPIO GADAĆ!!! "Klechy trzepać kasiorę" Od Ojców Franciszkanów wara! A antena swoją drogą, wstyd dla telefonii... niech sami se wieżę zbudują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wulfstein(2005-07-27)
 • Negatywnego wpływu na zdrowie, wywoływanego rzekomo przez przekaźniki, na razie nikt nie udowodnił. Tu chodzi bardziej o kwestie estetyczne. Lepiej byłoby umieścić antenę na jakimś wieżowcu (przynajmniej zarobi jakaś spółdzielnia)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bronek(2005-07-27)
 • Franciszkanie jako Zakon Żebrzący nie musi się schylać po taakie pieniadze:)
 • Moim zdaniem sa inne miejsca gdzie mozna umieścić te anteny. Uważam, że najmniej odpowiednim do tego miejscem jest kościół. Ale i tak zrobią jak będą uważali. Nasze zdanie w tej kwesti się nie liczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktos z parafii(2005-07-27)
 • Bronek fale wytwarzane przez takie przekaźniki, zalicza się do emisji podobnie jak hałas czy zanieczyszczenie powietrza. Spory na temat tego czy takie nadajniki szkodzą czy nie trwaja juz dość długo i nie zostało takze udowodnione ze nie szkodzą.W takich przypadkach stosuje sie zasade dmuchania na zimne, zakładając ze efekty nieporządane moga wystąpić
 • Dios ma racje trzeba dmuchać. Bronku wsadź głowe do mikrofalówki a się przekonasz czy fale tego typu nie szkodzą :). Oczywiście, że nikt jeszcze nie udowodnił szkodliwości takich przekaźników. Być moze negatywne skutki działania przekaźników na organizm ludzki są odleczone w czasie. Każda fala jest szkodliwa gdy jest za duża. Np. 200 db ulubionej kapeli rockowej może roztrzaskać nam bębenki -to też fale tylko że o niższej częstotliwości :)
 • Ludzie nie piereżywajcie! Niedługo wprowadzą podatek kościelny i okaże się, że mamy ok. 35% praktykujących. Kościoły opustoszeją, podobnie jak w Holandii, Norwegii, Niemczech itd. i ich dotychczasowi użytkownicy sami przyjdą do sieci komórkowych o instalację sprzętu, bo cokolwiek zarobić. Chociaż osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem tych złodziei (sieci komórkowych), którzy łupią nas niemiłosiernie.
 • nie jestem osobą wieżącą i sądze że jeżeli dojdzie owa umowa do skutku to będzie to jeszcze jeden fakt za tym że kosciół jest instytucją dla któej nie liczą sie "owieczki" a pieniądze i dlatego powinni go jeszcze opodatkować. mi by tylko przeszkadzało jakby "oflagowali" czymś takim Katedrę na starówce, oczywiście ze względów estetycznych...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aczemubynie(2005-07-28)
Reklama