UWAGA!

Pięciu kandydatów na wojewodę

 
Elbląg, Marian Podziewski, obecny wojewoda
Marian Podziewski, obecny wojewoda (fot. arch. WS)

Nowi parlamentarzyści PiS przygotowali listę pięciu kandydatów rekomendowanych na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego, którą przekażą przyszłemu ministrowi odpowiedzialnemu za sprawy administracji – poinformowały regionalne władze tej partii.

Jak powiedział szef warmińsko-mazurskiej rady regionalnej PiS poseł Leonard Krasulski, początkowo wskazano ośmiu kandydatów. Niektórzy z parlamentarzystów zaproponowali jednak więcej niż jedno nazwisko. Dlatego – jak wyjaśnił – ostatecznie na liście pozostawiono pięć osób.
       Pojawiły się nieoficjalne informacje, że na liście jest obecny radny sejmiku Sławomir Sadowski, szef struktur PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit, wiceprzewodniczący sejmiku Artur Chojecki, były wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski i olsztyński radny Grzegorz Smoliński. Nie ma natomiast byłej wojewody Anny Szyszki. Leonard Krasulski przyznaje, że coś jest na rzeczy, choć oficjalnie tych kandydatur nie potwierdza.
       Obecny wojewoda Marian Podziewski z PSL, pełni tę funkcję od 8 lat.

       źródło: Radio Olsztyn
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Każdy wojewóda będzie i tak ciągnął podły olsztyn w górę lejąc ciepłym moczem na Elbląg. Podam przykład z policji. Kilka osób z Elbląga dochrapało się stołków w KWP olsztytn a później pokazali KMP Elbląg środkowy palec mimo że stąd się wywodzą. Zero radiowozów, same długi i braki we wszyskim albo najwyżrej jakieś ochłapy i złom na zatkanie pyska.
 • Kobiety są pracowitsze, czemu nie Anna Szyszka ?
 • W końcu podziękujemy temu panu, tyle czasu, a do Elbląga to tylko przed wyborami, żeby osobowo się pokazać.
 • No to teraz kompletna amba dla wilkowyj elblaskich. .. .Nawet jednostka twardości betonu równa 1 lońkowi nic nie zrobi. .. takie to prawe i sprawiedliwe dla się. .. ..
 • Krótko Marszałek albo Wojewoda z Elbląga i urząd będzie w Elblągu albo PA bagna. Elbląg do nowo utworzonego województwa-KIEDY???
 • PIS obiecał że dawne miasta wojewódzkie powinny być traktowane na równi z obecnymi miastami wojewódzkimi. ZOBACZYMY,
 • Tylko p. A.Szyszka panie Jarku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  17
  oonn.(2015-11-07)
 • Tylko p. A.Szyszka panie Jarku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  14
  oonn.(2015-11-07)
 • Niezależnie od tego, kto zostanie Wojewodą - potrzeba nacisków, aby przywrócić rzeczywistą rangę Miasta Regionalnego (nie SUBregionalnego, jak mylnie twierdzi np. p. Protas i kilku innych, podobnie mających ambiwalentny stosunek do spraw drugiego miasta regionu) - przykłady: aby do Elbląga wróciło Centrum Powiadamiania Ratunkowego (czy jakkolwiek się to teraz nazywa) oraz Policyjna Izba Dziecka. Dodatkowo potrzeba utworzenia na lotnisku Bazy Śmigłowcowej Pogotowia Ratunkowego LPR (tzw. HEMS), zwłaszcza w kontekście najnowszych rządowych planów co do poszerzenia liczby tych baz w Polsce (na liście planowanych nowych baz trudno doszukać się Elbląga - niezbędny skuteczny lobbing).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  0
  pioan(2015-11-07)
 • "Leonard Krasulski przyznaje, że coś jest na rzeczy, choć oficjalnie tych kandydatur nie potwierdza" CO TO ZNACZY. ŻE COŚ JEST NA RZECZY???? KRASULAKI, WON Z POWRTOTEM DO BROWARU SKRZYNKI LICZYĆ!!!
 • Elbląg do nowego woj. Pomorskiego!!. Trzeba cisnąć ile wlezie by zmienić granice i znaleźć sie w Pomorskim i Dupę Olsztyńskim ściśniętym głowom pokazać!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Tymianek(2015-11-07)
 • Precz z bandytami i złodziejami z olsztyna. Te ścierwa okradają ile wlezie Elblążan ale pazurami trzymają się naszego miasta bo tylko dlatego mają potężne dofinansowanie z Unii ze względu na obszar Żuław i Mazur. Dzielą tą kase według swoich bandyckich podziałów na olsztyn i okolice a tu tylko ochłapy żeby oczy zamydlić i dotacji nie stracić.
Reklama